Struga Trim Lum, fitore me stil kampioni në Tetovë, FC Shkupi shpallet nënkampion

Struga Trim Lum në ndeshjen e parafundit të sezonit regjistroi edhe fitoren e 5-të me rradhë në kampionat, duke mundur këtë rradhë Shkëndijën në Tetovë me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Hero i skuadrës strugane në këtë ndeshje doli të jetë kapiteni Bunjamin Shabani, i cili realizoi që të dy golat, duke

Lacio nuk mundet pa shqiptarë, kërkon yllin e ri të Kosovës, Ermal Krasniqi

Skuadra e njohur italiane e Lacios, si duket nuk mund të bëjë pa shqiptarë. Skuadra nga kryeqendra italiane, aty ku rolin e Drejtorit Sportiv e luan, ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Igli Tare, së fundmi është vënë pas yllit të ri të Kosovës, sulmuesit të krahut, Ermal Krasniqi. Mediat në Itali

Besmir Bojku: Ndaj Shkëndijës pa ndonjë ngarkesë psikologjike

Pasi edhe zyrtarisht siguruam titullin e kampionit dy xhiro para mbylljes së sezonit të rregullt, skuadra sot do të zhvillojë ndeshjen e parafundit kundër Shkëndijës, një ndër rivalëve kryesor për titull. Edhe pse matematikisht jemi shpallur kampion, skuadra do të luaj për të ruajtur garën “fair-play”, por njëkohësisht edhe për të

Shkëndija mirëpret kampionët e Strugës, FC Shkupi mirëpret finalistët e Makedonija GJ.P

Mesjava, më konkretisht dita e sotme në futbollin vendor, sjellë takimet e javës së 32-të në elitën e futbollit vendor. Pasi të dielën që shkoi mësuam emrin e kampionit të ri, paqartësia e vetme ka mbetur se cila prej skuadrave, si Akademia Pandev dhe Skopje do të luajnë në balotazh,

Real Madridi dhe Mançester Siti përmbushën pritshmëritë, por në Angli vendoset finalisti (VIDEO)

Real Madridi dhe Mançester Siti barazuan 1:1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në stadiumin “Santiago Bernabeu”, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Spanjës dhe Anglisë zhvilluan nga një pjesë shumë të bukur, duke i kurorëzuar momentet më të mira edhe me nga një gol të bukur