Derbi i madh shqiptarë, Tirana-Partizani mbyllet pa fitues!

Është mbyllur me barazim derbi i katërt mes skuadrave nga kryeqendra shqiptare, Tiranës dhe Partizanit. Kreu i klasifikimit mbetet sërish “bardheblu”, me skuadrën e Orges Shehit që mbetet në vendin e parë dhe ruan diferencën prej 2 pikëve ndaj Partizanit të italianit, Xhovani Kolella. Ishin “Demat e Kuq” që kaluan në

Mançester Siti i pamëshirshëm rrëzoi nga fronti Realin e madh! (VIDEO)

Mançester Siti i ka mbajtur leksion futbolli sonte Realit të Madridit në ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas regjistroi fitore 4:0 dhe me rezultatin e përgjithshëm 5:1 me plotë meritë u kualifikua në finalen e madhe të Stambollit, ku do të përballet me Interin e

Denkovski në portën e FC Shkupit, ja deklarata e gardianit kumanovar për “infOSport.mk”!

Pas largimit të portierit Kristijan Naumovski, është lënë një zbrastirë e madhe, sa i përket portës së skuadrës nënkampione të FC Shkupit. Për momentin rolin e portierit të parë e luan Artan Iljazi, ndërsa me siguri se drejtuesit e skuadrës shkupjane së shpejti do të vendosin edhe për një emër

Ferhan Hasani largohet nga Shkëndija: Është koha për gjeneratat e reja

Shkëndija dhe Ferhan Hasani kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin. Ka qenë vetë Buba që drejtuesve u ka parashtruar kërkesën për prishjen e kontratës një vit para skadimit të saj (qershor 2024). 32 vjeçari vlerëson se është koha për të liruar hapsira për gjeneratat e reja, ndërsa ka shkëputur marrëveshjen pa kurfarë

Stavrev kryesori i ndeshjes së balotazhit midis Skopjes dhe Vardarit

Një ndër arbitrët më të mirë vendor, Aleksandar Stavrev, është përcaktuar për të ndarë drejtësinë në takimin e balotazhit midis Skopjes dhe Vardarit. Ky takim  është i vlefshëm për inkuadrim në Ligën e Parë, aty ku skuadra me më shumë trofe në vendin tonë, Vardari do të tentojë të rikthehet

Ja kush do e drejtojë finalen e Kupës, Struga Trim Lum-Makedonija Gj.P!

Komisioni i garave pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ka caktuar arbitrët, që do të ndajnë drejtësinë në finalen e Kupës së Maqedonisë, midis Struga Trim Lum dhe Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Finalen e edicionit 2022/23, do ta referojë shkupjani Igor Stojçevski, të cilit do i ndihmojnë edhe Daniell Vasilevski dhe

Hisar Ali nuk ndalet së shënuari, realizon edhe në finalen e Kupës përballë Bregallnicës (VIDEO)

Sulmuesi i talentuar “kuqezi”, Hisar Ali realizoi golin e dytë  për Shkëndijën, duke ndihmuar në këtë mënyrë skuadrën e tij U16 për të fituar trofeun e Kupës për edicionin 2022/23, raporton “infOSport.mk”. Pionerët e rinj të Shkëndijës regjistruan fitore 3:2 ndaj skuadrës nga Shtipi, ndërsa përveç, Hisar Ali, për “kuqezinjtë” realizuan

Xherdan Shaqiri mbetet futbollisti më i paguar në MLS amerikane

Xherdan Shaqiri, që tashmë disa vite me rradhë mbron me mjaft sukses ngjyrat e përfaqësueses së Zvicrës, edhe më tej mban epitetin e futbollistit më të paguar në MLS ligën amerikane të futbollit, njoftojnë nga kjo lidhje. Shaqiri që nga viti 2022 është pjesë e skuadrës së Çikago Fajr, te e

Pionerët e rinj të Shkëndijës sjellin trofeun e Kupës në Tetovë

Atë që nuk mundi të bëjë ekipi i parë i Shkëndijës këtë edicion,  e kanë bërë gjenerata e pinorëve më të rinj të skuadrës tetovare, që sot triumfuan në finalen e Kupës, duke mundur Bregallnicën dhe duke sjellë këtë trofe në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Taxhedin Kasami në

Interesim i jashtëzakonshëm për super derbin Tirana-Partizani!

Sonte me fillim në ora 18:30 në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, do të zhvillohet super derbi shqiptarë midis dy skuadrave nga kryeqendra shqiptare, Tiranës dhe Partizanit. Ndeshja e sotme do të jetë e 170-ta në histori, dhe e njëjta vlen shumë për të dyja skuadrat. Kjo ndeshje nuk luhet vetëm