Halim Abazi i  KB Shkëndija, aktualisht po përgatit Senad Gashin në Gjermani

Ky është tetovari Halim Abazi, pronar dhe trajner i “Boxclub Shkëndija No Limit”, organizator i 10 super eventeve të boksit “Night of the Champions” duke sjellë boksierë të njohur nga vendi dhe jashtë në Tetovë. Gjithsesi, një pasionant i madh i boksit kurrë nuk stepet nga mospërkrahja e duhur, por vazhdon

Pauza i shkon për “shtat” Struga Trim Lum, pak “frymëmarrje” për Duron dhe lojtarët

Struga Trim Lum është skuadra e vetme nga Liga e Parë që ka më shumë ndeshje në këmbë, teksa vetëm një javë më parë mbylli aventurën në Ligën e Konferencës, aty ku arriti të shkruaj historinë, duke prekur fazën e ndeshjeve ‘play-off’. Struganët e nisën këtë sezon me fitore, ndërsa kanë

Presidenti shqiptarë, Bajram Begaj gëzon “kuqezinjtë”

Duket se kërkesa e Federatës Shqiptare të Futbollit për pajisjen me pasaportë të lojtarëve kuqezi ka marrë më në fund zgjidhje. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj ka miratuar dhënien e shtetësisë shqiptare për 3 fubollistët: Arlind Rexhepi, Enis Asani dhe Edon Pruti. Dekreti i presidentit Begaj është pasqyruar edhe