FFM bashkëpunim me Giotellin, Sejdini prezanton markën e njohur me të cilën futbollistët do të vishen në të ardhmen

Giotelli, kompania e njohur turke e tekstilit dhe një nga markat më të njohura të veshjeve për meshkuj, dhe Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) kanë firmosur marrëveshje për bashkëpunim dhe mbështetje për ekipet përfaqësuese të Maqedonisë. Giotelli, si mik i dëshmuar i sportit, bëhet pjesë e familjes së futbollit në

Milevski: Ndeshja e nesërme kundër Italisë është krejt ndryshe nga ajo në Palermo

Përfaqësuesja e Maqedonisë të shtunën në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret Italinë në një nga ndeshjet e vlefshme për kualifikim në Europianin e vitit 2024. Italia aktualisht mbron titullin e kampionit të Europës, mirëpo duhet theksuar se kjo kombëtare pikërisht për fajin e Maqedonisë mungoi në Botërorin e fundit. Maqedonia