Emocionuese, Ismajli vrapon drejt tribunës dhe ndan gëzimin me nënën e tij (VIDEO)

Ardian Ismajli është padiksutim një nga shtyllat kryesore të kombëtares shqiptare. Mbrojtësi është një garanci në repartin e prapavijës, i cili me sigurinë dhe eksperiencën e tij arrin të neutralizojë çdo kundërshtarë, ashtu siç bëri mbrëmë ndaj Polonisë, duke mos i dhënë fare hapësirë një ndër sulmuesve më të mirë

Media kroate: Tatuazhi i Mirlind Dakut i zemëroi serbët

Faqja e mirënjohur e internetit në Kroaci “Index.hr”, shkrua për tatuazhin e Mirlind Dakut, i cili mbrëmë kundër Polonisë shënoi golin debutues me fanellën e Kombëtares shqiptare. Ai këtë gol e festoi duke e xhveshur fanellën, e ku në sy binte tatuazhi që kishte bërë. Ndër të tjera medium kroat shkruan se

Gjithsej të etiketuara

Daku pas golit dhe fitores ndaj Polonisë: “Allahu është më i madhi”

Mirlind Daku ka zhvilluar ndeshjen e dytë me fanellën e kombëtares shqiptare. Ylli nga Gjilani shënoi një supergol në fitoren 2:0 të Shqipërisë ndaj Polonisë, teksa golin e parë e kishte realizuar shkupjani, Jasir Asani. Ky gol ka gëzuar tej mase futbollistin shqiptarë nga Kosova, i cili kishte reaguar përmes rrjeteve sociale,

Mirlind Daku: Golin i’a dedikoj familjes dhe gjithë dëshmorëve të rënë për liri

Mirlind Daku po shijon në mënyrën më të mirë minutat e para me fanellën e Kombëtares shqiptare. Ky vendim i tij për të përfaqësuar fanellën “kuqezi” u përfol shumë nëpër mediat gjithë shqiptare, mirëpo si duket kjo i ka bërë mirë vetë lojtarit, i cili që në ndeshjen e dytë,