Maqedonia pa shumë probleme mundi Maltën

Maqedonia ashtu edhe siç pritej, pa shumë probleme ka regjistruar fitoren e dytë në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, duke mundur edhe njëherë tjetër Maltën, këtë herë në transfertë me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e skuadrës “verdhekuq” e paralajmëroi Elif Elmas me golin e realizuar që në

Shpresat e Shqipërisë mundin Rumaninë, tashmë rradhën e kanë të mëdhenjtë e Kosovës

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë, ka mundur Rumaninë pas një përmbysjeje të çmendur nga 0:2, në 3:2, duke regjistruar kështu fitoren e dytë nga po aq ndeshje në kuadër të grupit “E” eliminatorë për kualifikim në Europianin e vitit 2025 që do të mbahet në Sllovaki, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo

Eliminatore-Euro 2025, shpresat e Maqedonisë munden nga Holanda e fuqishme

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri 21 vjet ka pësuar disfatë 2:0 nga kombëtarja e fuqishme e Holandës, në kuadër të xhiros së dytë të grupit “C” eliminatorë, për kualifikim në Kampionatin Europian, i cili në vitin 2025 do të mbahet në Sllovaki. Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup, të besuarit e

Rumani-Kosovë, njihuni me formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës sonte në kuadër të Grupit “I” eliminatorë për kualifikim në Euro 2024 do të luaj kundër Rumanisë, ndaj së cilës përfaqësuese në ndeshjen e parë në Prishtinë kishte barazuar pa gola. Ndryshe Kosova vjen në këtë ndeshje pas barazimit të madh në shtëpi ndaj Zvicrës dhe synon rezultatet

Andi Lila: I kërkoj ndjesë Kosovës, por lojtarët më të mirë duhet të luajnë me Shqipërinë

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Andi Lila në një intervistë për “Euroneës Albania”, tha se të gjithë futbollistët më të mirë që kanë gjak shqiptari, duhet të veshin fanellën “kuq e zi”. Sipas tij në të gjitha viset ku jetojnë shqiptarët, edhe në Kosovë, Maqedoni të Veriut apo Mal të Zi, ata

Isnik Alimi startues te Maqedonia, bashkë edhe me Bardhin, Alioskin dhe Musliun

Përfaqësuesja e Maqedonisë sonte do të luaj kundër Maltës ndeshjen e 5-të në kuadër të grupit “C” eliminatorë, për kualifikim në Europianin e vitit 2024. Seleksionuesi Bllagoja Milevski tashmë ka zbardhur edhe emrat e futbollistëve, me të cilët do të zbres në fushë dhe do të kërkojë fitoren e dytë

Legjenda e Zvicrës me kritika të ashpra: Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit, Shaqiri të përjashtohet

Kubilay Turkyilmaz është një nga legjendat e Zvicrës në futboll, ndërsa aktualisht punon si analist për gazetën zvicerane “Blick”, ku shkruan për ndeshjet e përfaqësueses ku ka shkëlqyer dikur si futbollistë. Ish sulmuesi Turkyilmaz është i bindur se paraqitja e dobët e Zvicrës ndaj Kosovës nuk duhet të kaloj pa pasoja,