UEFA dënon Serbinë me mijëra euro dhe ndeshje pa tifozë

UEFA ka dënuar Federatën Futbollistike të Serbisë, që nënkupton se kjo përfaqësuese ndeshjen e saj të fundit kundër Bullgarisë, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024 do ta zhvillojë në një stadium bosh, transmeton “infOSport.mk”. Ky dënim erdhi për shkak të thirrjeve fyese që tifozët serb i përdorën në ndeshjen kundër