FC Shkupi dhe Voska Sport synojnë gjysmëfinalet e Kupës

Kupa e Maqedonisë së Veriut  për sezonin 2023/24 do të rikthehet këtë javë me ndeshjet e vlefshme për turin çerekfinal, aty ku në garë janë edhe dy skuadrat shqiptare, FC Shkupi dhe Voska Sport nga Ohri, njofton “infOSport.mk”. Këta të fundit do të udhëtojnë drejt Shtipit për tu përballur me Bregallnicën,

Ibrahimoviçi shqiptarë futet në historinë e Serie A

Futbollisti nga Kosova, Arijon Ibrahimoviç, u bë lojtari i parë i lindur në vitin 2005 që realizon gol në Serinë A italiane, njofton gazetari sportiv italian, Giuseppe Pastore. Me golin e shënuar mbrëmë në fitoren 2:1 ndaj Empolit, futbollisti i Frosinones, e theu rekordin si futbollisti më i ri që ka