Flet Heroi i takimit kundër Bregallnicës, Alen Jasharovski! Ja kujt i’a dedikoi golin

Alen Jasharovski doli të jetë heroi i skuadrës së Voska Sport në takimin e sotëm çerekfinal kundër Bregallnicës në Shtip, pasi i njëjti shënoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën shqiptare nga Ohri, që në këtë mënyrë shkruan histori, njofton “infOSport.mk”. Jasharovski, morri gjithë vëmendjen në këtë takim, pasi

Të hënën e 13 nëntorit dalin në shitje biletat për ndeshjen Maqedoni-Angli

Të hënën, më 13 nëntor, do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen ndërmjet Maqedonisë dhe Anglisë në arenën “Todor Proeski” në Shkup në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian 2024. Çmimi i biletës për këtë ndeshje do të kushtojë nga 400 dhe 600 denarë. Shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni –

Maqedonia deri 16-vjeç luajti baraz 3:3 kundër Malit të Zi

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri në moshën 16 vjeçare ka barazuar 3:3 ndaj moshatarëve të përfaqësueses së Malit të Zi në ndeshjen e parë kontrolluese mes këtyre dy reprezentacioneve. Maqedonia dhe Mali i Zi zhvilluan një super ndeshje me një ritëm të lartë dhe lojë të hapur gjatë tërë 90 minutave. Një

Ndeshja e anuluar Rabotniçki-FC Shkupi nesër tek FFM-ja pa praninë e tifozëve!

Takimi midis Rabotniçkit dhe FC Shkupit, ishte takimi i vetëm që u anulua sot nga gjithsej 4 takimet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, shkruan “infOSport.mk”. Reshjet e dendura të shiut, bënë që fusha e stadiumit në Maxhari të mos ofrojë kushte për lojë, ashtu që arbitri kryesor në konsultim me delegatin

Falë 17-vjeçarit Aliji, Makedonija GJ.P kualifikohet në gjysmëfinale (VIDEO)

Është sërish ai, sërish talenti 17-vjeçar, Altin Aliji, që përkujdeset për fitoren e rradhës së Makedonija GJ.P në ndeshjet e Kupës, këtë herë në ndeshjen çerekfinale kundër Sileksit, shkruan “infOSport.mk”. Aliji kishte shënuar edhe kundër Vardarit në ndeshjen e 1/8 së finales, kur vetëm pas disa sekondave që ishte inkuadruar në

Voska Sport shkruan historinë, do luaj në gjysmëfinale të Kupës (VIDEO)

Voska Sport për herë të parë në historikun e saj do të luaj në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë. Skuadra shqiptare nga Ohri një gjë të tillë bëri falë fitores minimale 1:0 në ndeshjen çerekfinale kundër Bregallnicës në Shtip, njofton “infOSport.mk”. Voska Sport sot në Shtip zhvilloi një ndër ndeshjet më

Besnik Hasi nuk i ndahet Belgjikës, tashmë do të drejtojë ekipin e Mechelen

Staretagu shqiptarë nga Kosova, Besnik Hasi nuk i ndahet Belgjikës, aty ku edhe krijoi emër si futbollistë, derisa së fundmi është emëruar në postin e trajnerit te skuadra e KV Mechelen. 51-vjeçari rikthehet në pankinë pas 1 viti e gjysmë, ku në mars të 2022 mbylli aventurën me ekipin arab të