Kanatllarovski publikon listën e lojtarëve dhe njëherit flet për duelet me Gjeorgjinë dhe Austrinë

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në muajin nëntor vazhdon me ndeshjet eliminatore të vlefshme për Kampionatin Europian të vitit 2025, që do të mbahet në Sllovaki. Seleksionuesi i shpresave të vendit, Dragan Kanatllarovski, ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen kundër Gjeorgjisë, në shtëpi në kuadër të xhiros së katërt

Besart Ibraimi: Respektojmë AP Brera, mirëpo neve synojmë fitoren

Dy fitoret e fundit ndaj ish kampionëve të vendit, Vardarit dhe Shkëndijës, kanë ngritur edhe më lartë vetëbesimin te skuadra e Struga Trim Lum, skuadër kjo që të shtunën do të përballet me AP Brera në Strumicë, njofton “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi shumë të vlefshëm për kampionët e vendit,