Broja në janar largohet nga Çelzi, por jo nga Anglia!

Armando Brojës iu deshën vetëm pak minuta në fushën e lojës pas kthimit nga dëmtimi që të bëhet protagonist për skuadrën e Çelzit, por edhe në merkato. Vetëm tre ditë pas paraqitjes së tij vendimtare në minutat e fundit të barazimit 4:4 mes Çelzit dhe Mançester Sitit, ku ai fitoi penallti,

Kapiteni izraelit Eli Dasa luan rolin e viktimës, nxjerrë atletën e një 8-vjeçari të rrëmbyer pavarësisht 4 mijë fëmijëve të vrarë palestinez

Izraeli nesër në Hungari si vendas do të mirëpret Zvicrën në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. Kapiteni i izraelitëve Eli Dasa, foli për pritshmëritë, përgatitjet dhe situatën në Izrael, ndërsa u ndal edhe tek Nave Shoham, djali 8-vjeçar i cili u rrëmbye nga Hamasi dhe tani po mbahet peng në

31 vite radhazi me bilanc pozitiv, Bajern Munihu mban rekordin absolut në botën e futbollit

Për të 31-in vit radhazi Bayern Mynih regjistron fitime në bilancin e klubit. Është një rekord absolut në botën e futbollit. Rezultatet financiare për sezonin 2022-2023 sollën një fitim prej 54.5 milionë Euro, 3 herë më shumë krahasuar me sezonin e kaluar. Kjo shumë është e pa tatuar që tregon