Zhegrova shfryn ndaj drejtuesve të FFK-së: Mjaft me intriga! Nuk kam folur sepse s’doja të prish harmoninë

Talenti kosovar, Edon Zhegrova, ka shfryrë ndaj drejtuesve të FFK-së, nëpërmjet një postimi në “Instagram”, pas vendimit të tyre për lënien jashtë të futbollistit të Lilës, për ndeshjet e nëntorit. Për shkak të angazhimit me klubin e tij, ditën e diel, Zhegrova nuk ishte i disponueshëm për sfidën ndaj Izraelit, teksa

Në Prishtinë u fërshëllua himni izraelit, UEFA hap procedurë ndaj FFK-së

UEFA ka nisur procedurat hetimore në lidhje më fërshëllimat nga ana e tifozëve dardanë gjatë intonimit të himnit të Izraelit në përballjen e zhvilluar ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” më datë 9 nëntor. Pamjet treguan se tifozët shqiptarë filluan fërshëllimat ndaj futbollistëve izraelit, si shenjë proteste për sulmet ndaj Palestinës. Për

Gjithsej të etiketuara

IFAB po përgatit një rregull revolucionar në futboll: Pezullim për 10 minuta nëse kundërshtojnë arbitrin

“The Times” shkruan se IFAB po mendon të ndryshojë ligjet e lojës dhe të vendosë një pezullim 10-minutësh për futbollistët që protestojnë ashpër para arbitrëve. IFAB gjithashtu dëshiron të prezantojë një rregull që ekziston edhe në regbi, ku kapiteni i ekipit është i vetmi që mund të flasë me arbitrin për

Arbitri nga Kosova, Genc Nuza, brenda 6 ditëve do referojë dy ndeshje ndërkombëtare!

Arbitrët nga Kosova vazhdojnë të kenë besim të madh nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA. Një nga arbitrët më të mirë në Kosovë viteve të fundit, Genc Nuza do të referojë dy ndeshje ndërkombëtare brenda 6 ditëve. Fillimisht më 15 nëntor, Nuza së bashku me arbitrin Arbnor Bullatovci ndajnë

Super Struga Trim Lum me lëvizje rekord prej 90 vendeve në renditjen e UEFA-s!

Struga Trim Lum po përfundon vitin më të suksesshëm në histori, ndërsa kjo gjë konfirmohet edhe përmes renditjes më të fundit të UEFA-s në rang klubesh. Suksesi i jashtëzakonshëm i këtij edicioni në arenën europiane, bëri që skuadra strugane të bëjë një lëvizje pozitive prej plotë 90 vendesh, për dallim

Pavarësisht sukseseve të Ballkanit, Shkëndija mbetet skuadra më e mirë shqiptare në Europë

UEFA ka publikuar listën më të re të renditjes në nivel klubesh, ku bëjnë pjesë edhe skuadrat nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e 421 skuadrave, bëjnë pjesë edhe 19 skuadra shqiptare, përfshirë këtu 7 nga Shqipëria, 7 skuadra nga Kosova, 4 nga Maqedonia dhe një nga Mali