Broja flet për BBC: Këtë e kisha ëndërruar që kur isha 3-vjeç

Armando Broja të shtunën realizoi golin e tij të parë në Premierligë në ndeshjen e parë të nisur si titullar me Sauthemptonin. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi gol përballë Lids Junajtedit, gol ky që në fund doli të jetë i mjaftueshëm për fitoren e Sauthemptonit në ndeshjen e e vlefshme

Florent Hasani paraqitjen e tij të 100-të në Hungari e kurorëzon me gol

Florent Hasani i ka dhënë tre pikë të mëdha skuadrës së tij, Gyirmot në ndeshjen e së shtunës kundër Paks, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e futbollistit kosovar regjistroi fitore 2:1, falë pikërisht të golit të tij. Hasani në lojë u inkuadrua në fillimin e pjesës së dytë, duke zëvendësuar autorin e golit

Broja vendos rekord në historinë e Sauthemptonit (VIDEO)

Armando Broja futet në historinë e skuadrës së Sauthemptonit në Premierligë. Sulmuesit të Kombëtares shqiptare iu deshën pak më shumë se 50 minuta në fushë që të dërgonte topin në rrjetë dhe kjo bëri që ai të vendoste një rekord të ri në kampionat. Në klubin e Sauthempton, emri i tij

Muriqi largohet nga Lacio, rikthehet në Turqi

E ardhmja e Vedat Muriqit duket larg ekipit të Lacios. Sipas mediave italiane, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës po shikon mundësinë për tu rikthyer edhe një herë në Superligën e Turqisë. Sulmuesi shqiptar nuk i ka bindur drejtuesit e skuadrës “laciale” me performacën e tij, ndërsa kjo ka bërë që ata

Gjimshiti operohet me sukses, ja sa do të mungojë nga fushat e futbollit

Berat Gjimshiti pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen e kombëtares shqiptare përballë Hungarisë në “Pushkas Arena”, të zhvilluar me 9 tetor. Mbrojtësi shqiptar u dëmtua në minutën e 26-të pas një përplasje që pati me portierin Berisha në përpjekje për të larguan një top të hedhur në zonën e “kuqezinjëve” Nga

E krahasojnë me Diego Kostan, tifozët e Çelzit kërkojnë rikthimin e Brojës!

Goli i Armando Brojës në triumfin e Shqipërisë ndaj Hungarisë ka ekzaltuar së tepërmi tifozët e Çelzit të cilët e shikojnë 20-vjeçarin si të ardhmen e skuadrës së tyre. Broja nënshkroi një kontratë të re 5-vjeçare me skuadrën nga “Stemford Brixh” këtë verë dhe u huazua te Sauthemptoni për të marrë

E bujshme, Interi piketon Strakoshën!

Një lajm shumë i bujshëm na vjen nga Italia. Gardiani shqiptarë, Thomas Strakosha ka përfunduar në orbitën e Interit dhe Xhuzepe Marota po interesohet që të sigurojë sa më shpejtë firmën e portierit shqiptarë, i cili si duket nuk është i kënaqur te Lacio, sidomos me faktin që tashmë është

Nga sulmues në mbrojtës, Fatih Ismaili tregon se cili trajner ia ndërroi pozicionin (VIDEO)

Kapiten i Shkupit, Fatih Ismaili ishte mysafir në emisionin ‘Sportmania’ që transmetohet në televizionin Shenja. Ismaili përkrahë komenteve dhe objektivave që tregoi për Shkupin në këtë sezon dhe ecurinë në 8 xhirot e parë në elitë, ai ndau edhe një pjesë interesante të karrierës së tij. Ismaili në fillimet e

Gol i anuluar, penalti e humbur, por Broja dhe Sautemptoni në fund festojnë (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja vazhdon të tërheq vëmendje te Sautemptoni, me të cilën skuadër sonte siguruan një vend për 1/8 e finales së Kupës së Anglisë. Broja me Sautemptonin e tij eliminuan Shefilld Junajtedin, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll

Qatip Osmani: Ecuria e Strugës është rezultat edhe e formës së shkëlqyeshme të Bunjamin Shabanit

Renova dhe Struga Trim Lum u përballën në xhiron e 7-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Trajneri i “gjipspunuesve” Qatip Osmani, ishte i ftuar mysafir në emisionin ‘Sportmania’ që transmetohet në televizionin Shenja. Ai përveç analizës dhe objektivave për ekipin e tij, ai në një