Super gjest i “Ballistëve” dhe “Shvercerave”, pasi shtrinë dorën e pajtimit, bashkë dhuruan 10.000 euro për “Jetimët e Ballkanit”

“Ballistët” dhe “Shvercerat” sot në Prekazin legjendar të Adem Jasharit i dhanë fund “hasmërisë”, duke shtrirë dorën e pajtimit. E gjithë kjo u bë nën dirigjimin e dy hoxhallarëve të njohur nga Kosova, hoxhë Fatmir Latifit dhe Halil Kastratit, ndërsa prezent gjithsesi ishte edhe Bekim Jashari, nga familja e madhe

Super lajm na vjen nga Prekazi i Adem Jasharit, “Ballistët” dhe “Shvercerat” shtrijnë dorën e pajtimit

Një super lajm na vjen nga Prekazi legjendar i Adem Jasharit, aty ku sot dy tifo grupet e njohura shqiptare nga Maqedonia e Veriut “Ballistët” e Shkëndijës së Tetovës dhe “Shvercerat” e FC Shkupit, shtrinë dorën e pajtimit, duke ju dhënë fund mosmarrëveshjeve mes tyre që ishin prezente tashmë disa

“Shvercerat” dhe “Ballistët” do të zgjasin dorën e pajtimit në Prekazin legjendar të Adem Jasharit

Do të marrë fund sherri ndërmejt dy tifo grupeve shqiptare në Maqedoninë e Veriut, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. Të dyja grupet do të zgjasin dorën e pajtimit në Prekazin legjendar të Adem Jasharit këtë të diele. Iniciativën e pajtimit e kanë marrë dy hoxhallarët nga Kosova, Halil Kastrati dhe Fatmir Latifaj me qëllim

Super gjest i drejtuesve të Shkëndijës, mjetet e grumbulluara nga ndeshja me Ak.Pandev shkojnë për “Ballistët” dhe 30-vjetorin e tyre

Shkëndija të dielën në Tetovë përballet me Akademia Pandevin në kuadër të xhiros së 14-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. “Kuqezinjtë” janë tre pikë larg kreut të renditjes tabelare që kryesohet nga Struga Trim Lum. Në këtë drejtim e vlerës kapitale është mbështetja nga publiku dhe

Grubi i gatshëm të zbutur raportet mes “Shvercerave” dhe “Ballistëve”

Pas takimit me krerët e dy skuadrave shqiptare të FC Shkupit dhe Shkëndijës, Suat Alija, gjegjësisht Zamir Dika, zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi u shpreh i hapur për të takuar edhe përfaqësuesit e dy tifo-grupeve më të flakta shqiptare në vend, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. “Në mënyrë që të kontribuojmë

Çfarë nuk po shkon te Shkëndija!? Pse Ballistët  po “shantazhojnë” presidentin Besnik Ibraimi!

Një ndër tifogrupet më të mëdha shqiptare, “Ballistët”, që mbështesin ekipin e   Shkëndijës nga Tetova, kohën e fundit vazhdimisht po kërkojnë dorëheqjen e kryetarit të klubit, Besnik Ibraimi. Por vallë, pse...? Ballistët thonë se Ibraimi vazhdimisht po i injoron dhe po i përbuz ata, ndërsa një gjë e tillë është e patolerueshme,

Shkëndija nuk do jetë vetëm në Suedi, do i ketë edhe Ballistët pranë

Shkëndija të enjten (04 gusht) në Stokholm të Suedisë do të zhvillojë ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë në kuadër të Ligës së Konferencës përballë vendasve të AIK, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Artim Shaqirit në 4 ndeshjet e deritanishme europiane, nuk ka pësuar asnjë disfatë, duke regjistruar 3 fitore

“Ballistët” të enjten në Prishtinë në përkrahje të Llapit! Asgjë nuk mund të arsyetohet, kur është në pyetje gjaku dhe kombi shqiptar

Skuadra kosovare e Llapit pritet të ketë mbështetje të madhe të enjten mbrëma në ndeshjen e kthimit të rrethit të parë kualifikues në kuadër të Ligës së Konferencës kundër skuadrës malaezez ët Buduçnostit. Ekipi i Tahir Batatinës nuk u prit edhe aq mirë në Podgoricë, aty ku tifozët e Buduçnos “Varvari”

“Ballistët” me kampanjë të re drejtuar Lazim Destanit: Shkëndija ka nevojë për një stadium modern europian

Këtë vit dhe tjetrin skuadra e Shkëndijës është në prag të dy përvjetoreve madhështore, tifo grupi i kësaj skuadre, “Ballistët”, festojnë 30 vjetorin, ndërsa vitin tjetër “SHKËNDIJA-BALLISTËT-EKOLOGU” do të festojnë 10 vite së bashku! “Ballistët”, është ndërtimi i stadiumit, ndërtimi i shtëpisë së Shkëndijës,  një ëndër kjo e kahmotshme e gjithë