Golat dhe festa nga fitorja historike e Struga Trim Lum përballë Sileksit (VIDEO)

Struga Trim Lum shpallet kampione e Maqedonisë për herë të parë në histori, duke bërë realitet ëndërrën e shumë struganëve, që sot në numër shumë të madh kishin ardhur të etur për të festuar, raporton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum titullin e parë kampion në histori e siguroi dy xhiro para fundit

Thjeshtë më të mirët që nga fillimi deri në fund…urime titulli kampion Struga Trim Lum

Struga Trim Lum sot edhe zyrtarisht u shpall kampione e Maqedonisë në futboll, duke shkruar historinë më të lavdishme, pas themelimit të tyre vetëm në vitin 2015-të. Pra vetëm brenda 8 viteve, kjo skuadër e udhëhequr nga Kompania gjigande, Trim-Lum, me pronar struganin Mendy Qyra, bëri që Struga e tij