Zekirja Ramadani i’a del, Egnatia edhe sezonin tjetër pjesë e Superligës shqiptare

Egnatia do të jetë pjesë e Superligës shqiptare edhe sezonin e ardhshëm, pasi sot në ndeshjen e “play-off” mundi Korabin me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë Zekirja Ramadani, strategu shkupjan që morri drejtimin e skuadrës nga Rrogozhina, i’a arriti qëllimit që të mbajë këtë skuadër në mesin e më

Drita e Nuhiut bënë goditjen e parë në merkato

Besnik Krasniqi është transferimi i parë i Dritës së Gjilanit në merkaton e verës. Mbrojtësi i krahut të djathtë me shumë përvojë në futbollin e Kosovës te Drita e Ardian Nuhiut, vjen nga rradhët e Prishtinës, pjesë e së cilës skuadër ishte që nga gushti i vitit 2020. Siç mëson “infOSport.mk”, Krasniqi

Zbulohen datat kur startojnë top 5 kampionatet më të mira në Europë

Nuk do të ketë pushime të gjata për skuadrat e pesë kampionateve më të forta në Evropë. Me Kampionatin Botëror që do të luhet në Katar në nëntor, ligat më të forta do të nisin shumë shpejt me përgatitjet e tyre. Premierliga do të nisë më 6 gusht dhe do të

Zyrtare, Perishiq  i Inter transferohet në Angli te Totenhami!

Ivan Perishiq është transferuar edhe zyrtarisht te klubi anglez, Totenham Hotspur. Kroati me përvojë të madhe do t’i bashkohet klubit londinez më 1 korrik pas skadimit të kontratës së tij me Interin. 33-vjeçari ka nënshkruar me “Spurs” deri në vitin 2024, duke u bashkuar sërish me strategun italian, Antonio Konte. https://twitter.com/SpursOfficial/status/1531645423906983939?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1531645423906983939%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdemokracia.com%2Fzyrtare-perisiq-transferohet-te-tottenham-hotspur%2F Perishiq te Interi

Eksperti i futbollit i propozon Napolit, Armando Brojën

Karlo Xhakomuci ka folur në mediat italiane sa i përket Armando Brojës. Sulmuesi shqiptar ka prej kohësh interesimin e Napolit, që po kërkon zëvendësuesin e Osimhen. Menaxheri dhe eksperti i futbollit anglez i ka sqaruar italianëve se me Brojën mund të gjejnë Higuainin e ri, që dikur do të shpërthente me

Muriqi dhe Majorka arrijnë akordin mes tyre, mbetet të bindet edhe Lacio!

Vedat Muriqi bëri një super sezon debutues në një nga ligat më të fuqishme europiane, La Liga, duke mbajtur veshur fanellën e Majorkas. Muriqi në 16 ndeshje me Majrokën në La Liga, regjistroi 5 gola dhe 3 asiste, duke ndihmuar këtë skuadër për të mbijetuar në mesin e më të mirëve

Maqedonia niset drejt Bullgarisë, nis misioni Liga e Kombeve

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll sot përmes një fluturimi çarter, është nisur drejt Bullgarisë, aty ku me 2 qershor do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të edicionit të ri të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ekspedita “verdhekuq” fillimisht do të zbres në qytetin e Varna, që më pas me

Makedonija GJ.P për dallim nga Shkëndija dhe Ak.Pandev garat në Ligën e Konferencës i nis direkt nga raundi i dytë, ja arsyeja

Makedonija GJ.P si fituese e Kupës, aventurën europiane në kuadër të Ligës së Konferencës do ta nis direkt nga raundi i dytë, për dallim nga Shkëndija dhe Akademia Pandev, që do të duhet të nisin gjithçka që nga raundi i parë, njofton “infOSport.mk”. Edicionin e kaluar, tre skuadrat përfaqësuese të Maqedonisë,

Alban Bushi shpalli listën e Kombëtares shqiptare U21 për ndeshjet e qershorit

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë U-21, Alban Bushi, ka shpallur ditën e sotme listën me emrat e futbollistëve që do të grumbullohen për dy sfidat e fundit eliminatore kundër Anglisë dhe Kosovës, të vlefshme për Europianin e vitit 2023. Këto dy ndeshje do të zhvillohen në fillimin e muajit qershor, ndërsa

Tetovari Bajrami flet në prag të ndeshjeve të qershorit me Shqipërinë: Ta nisim me fitore Ligën e Kombeve

Kombëtarja shqiptare vazhdon përgatitjet për ndeshjet e sezonit të ri në kuadër të Ligës së Kombeve. Kuqezinjtë në muajin qershor ndeshen me Islandën dhe Izraelin, derisa me 13 qershor luajnë miqësoren kundër Estonisë. Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Nedim Bajrami, thotë së Shqipëria ciklin e ri në Ligën e Kombeve synon ta nis