Armando Broja, një përbindësh golash! Shihni super golin e shqiptarit ndaj Uest Hamit (VIDEO)

Armando Broja vazhdon të shkëlqejë në futbollin anglez, teksa sonte shënoi edhe në ndeshjen e FA Kupës, kundër Uest Hamit, në të cilën ndeshje skuadra e tij shënoi fitore 3:1, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse sulmuesi shqiptarë në lojë u inkuadrua në fillimin e pjesës së dytë, i njëjti i’a doli të

E bujshme, sheikët e Njukasëll Junajted ofrojnë 40 mln euro për Armando Brojën!

Armando Broja po kalon një moment mjaft të mirë në karrierën e tij me fanellën e Sauthempton, teksa me paraqitjet dhe golat e tij ka mahnitur të gjithë në Premierligën angleze. Sipas asaj që raporton e përditshmja italiane, “TuttoMercatoWeb”, sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha në

Armando Broja futet në historinë e Premierligës, barazon rekordin e Diego Kosta

Super sulmuesi shqiptar Armando Broja ka arritur të futet në historinë e Premierligës angleze. Broja bëhet lojtari më i ri në historinë e Premierligës angleze që shënon në katër ndeshjet e para si startues, 20 vjeç e 123 ditë. Gjithashtu ai barazon rekordin e brazilianit Diego Kosta me Çelzin në tetor të

Broja ka shënuar gola sa dyshja e Çelzit, Lukaku-Verner!

Armando Broja vazhdon të shkëlqejë në Premierligën angleze me fanellën e Sauthemptonit, për të cilën skuadër shënoi gol edhe në ndeshjen e fundit kundër Kristal Pallas, të zhvilluar mbrëmë, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi “kuqezi” shënoi golin e dytë në barazimin 2:2 të skuadrës së tij, duke arritur në këtë mënyrë në shifrën

Broja dëmtohet në momentin e tij më të mirë, mungon sot kundër Uatfordit!

Armando Broja është ndalur në momentin e tij më të mirë. Pasi shënoi dy gola, në po kaq sfida radhazi si titullar te Sauthemptoni, sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Hasenhuttl për transfertën e sotme ndaj Uatfordit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë tekniku

Tifozët e Sauthempton çmenden pas Brojës, ja kërkesa e tyre ndaj drejtuesve të ekipit!

I mjaftuan disa minuta në sfidën ndaj Uest Ham, që Armando Broja të hynte në zemrat e tifozëve të Sauthempton, të cilët prej më shumë se një muaji kërkonin aktivizimin nga minuta e parë e sulmuesit shqiptar. Trajneri Hasenhuttl e quajti një rezervë e mirë, por presioni e detyroi ta aktivizojë

Shkuan për të ndjekur mbrojtësin e Hungarisë, skautët e klubit të njohur europian vihen pas Brojës

Klubi i Fenerbahçes kishte nisur këtë javë monitorimin e futbollistëve të vetë në arenën ndërkombëtare, teksa drejtori sportiv Vitor Pereira, zgjodhi sfidën Hungari-Shqipëri për të parë në veprim mbrojtësin Atila Szalai. Për fatin e keq të Szalait, ai u bë një nga viktimat e aksionit të Brojës dhe vëmendja e drejtorit