KF Studeniçani e nis me këmbë ta mbarë, debuton me fitore në ligën rajonale Kisella Vodë

25 shtatori i vitit 2022 do të mbahet mend gjatë kohë për KF Studeniçani, pasi kjo skuadër pas themelimit të saj në vitin 2020, vetëm dy vite më pas, përveç punës me grupmoshat e reja, arriti që të krijoj edhe boshtin e skuadrës së parë për të garuar në ligën

Fitore me stil e FC Arben Bajrami ndaj Ciko! Fitorja i dedikohet Shaban Tabakut

Sezoni i ri në elitën e futsalit vendor nisi me derbin e madh midis Futsal Club Arben Bajrami dhe KMF Proekt Ciko, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e xhiros së parë u zhvillua në palestrën “Enver Idrizi” në Çair, aty ku fitorja në asnjë moment nuk u diksutua nga ekipi vendas i FC

Shpresat e Maqedonisë mundin shpresat e Shqipërisë në Kroaci

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë sot në një miqësore të zhvilluar në turneun në Kroaci, ka mundur moshatarët e Shqipërisë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë doli të jetë e barabartë, me të dyja ekipet që shënuan nga një gol. Berat Kalkan në minutën e 9-të kaloi në epërsi Maqedoninë, ndërsa

Maqedonia mundet sërish nga Gjeorgjia, debuton Agon Elezi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë në ndeshjen e parafundit të grupit 4 në Ligën B, pësoi disfatë 2:0 në udhëtim në Tbilisi ndaj Gjeorgjisë, duke humbur kështu të gjitha gjasat për atë pozitë të parë, të cilën që sonte e siguruan gjeorgjianët me trajnerin e tyre francez, Vili Sanjoll, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e

Vjen disfata e parë për Struga Trim Lum…mirëpo në miqësore!

Struga Trim Lum ka pësuar disfatën e parë sezonale, mirëpo që nuk ka vlerë pikësh, pasi e njëjta sot përballë Sileksit kishte karakter miqësor, njofton “infOSport.mk”. 1:2 doli të jetë rezultati përfundimtarë i këtij takimi të zhvilluar në Strugën e bukur, aty ku ato pak të pranishëm patën mundësinë të

Stafit teknik të Shkëndijës i bashkohet maqedonasi Jovanovski

KF Shkëndija ka angazhuar një prej trajnerëve më të mirë kondicional në rajon e më gjërë. Bëhet fjalë për Ivan Jovanovskin, ndryshe i njohur edhe me nofkën “Karas”, i cili bashkohet me stafin e kryetrajnerit Qatip Osmani dhe në të ardhmen do të jetë përgjegjës për përgatitjen fizike të futbollistëve

Goran Pandev edhe zyrtarisht i thotë lamtumirë futbollit!

Legjenda e futbollit në vend, Goran Pandev edhe zyrtarisht i ka thënë lamtumirë futbollit aktiv. Një gjë të tillë, Pandev e kishte konfirmuar përmes një intervistë për prestigjiozen italiane “Gazzetta dello Sport”,  duke pohuar se nuk mendon më për të luajtur futboll, mirëpo njëkohësisht duke paralajmëruar që do të mbetet

Makedonija Gj.P e Bajramit të shtunën miqësore me Vardarin

Për ta shfrytëzuar sa më mirë pushimin dy javor, për shkak paraqitjes së përfaqësueses së Maqedonisë në ndeshjet e Ligës së Kombeve, futbollistët e Makedonija Gjorçe Petrovit të udhëhequr nga tekniku shqiptarë, Muharem Bajrami përveç seancave stërvitore që po i zhvillojnë në vazhdimësi, të shtunën do të luajnë edhe një