Strugani Pajtim Kasami te Shqipëria! Ja çfarë thonë mediat shqiptare

Kombëtarja e Shqipërisë po vazhdon që të përforcohet me futbollistë cilësor në organikën e saj. Prurja e fundit ishte tetovari Nedim Bajrami, me çështjen që u fitua në CAS. Pas triumfit ndaj Serbisë, FSHF ia doli edhe njëherë tjetër për t’i shërbyer Kombëtares Shqiptare. Disa kohë më parë është folur edhe

Lajm i trishtë nga Shqipëria, Covid 19 i merr jetën fizioterapistit të kombëtares shqiptare

Një lajm i trishtë na vjen nga futbolli shqiptar. Masazhatori i Kombëtares shqiptare, Ylli Mihali ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme, si pasojë e virusit të tmerrshëm COVID-19. 55-vjeçari Mihali nuk i mbijetoi Koronavirusit nga ku ishte dhe në intubim. Ai u infektua përpara ndeshjes ndaj San Marinos, ku Shqipëria

Eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, Broja në formacionin më të mirë të javës

Armando Broja ka shkëlqyer edhe njëherë tjetër me Kombëtaren shqiptare, duke u bë protagonistë këtë herë në fitoren 5:0 të Shqipërisë ndaj San Marinos. Edhe pse i inkuadruar në lojë vetëm në fillimin e pjesës së dytë, Broja la gjurmë në fitoren e “kuqezinjëve”, duke shnëuar një gol dhe duke asistuar

Ndiqni spektaklin në “Elbasan Arena” dhe 5 golat e Shqipërisë ndaj San Marinos (VIDEO)

Spektakël kuqezi në “Elbasan Arena”! Kombëtarja e Shqipërisë triumfoi me rezultatin 5:0 ndaj San Marinos, në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Qatar 2022”, duke u ngjitur në vendin e dytë në grupin “I”, menjëherë pas Anglisë që barazoi 1:1 në transfertën ndaj Polonisë. Ishte kjo një fitore rekord e

Bajrami me shokë nisin përgatitjet anti San Marino! Ja mungesat dhe rikthimet te kombëtarja shqiptare

Festa e fitores ndaj Hungarisë ka përfunduar shpejt për Kombëtaren Shqiptare, që ka zbarkuar në rezidencën e saj në kompleksin “Tropikal” në Durrës, për të nisur përgatitjen për sfidën e radhës eliminatore, atë ndaj San Marinos, që në program është të mërkurën. Trajneri Reja ka ndarë grupin në dy pjesë, duke

Arbitra zviceran do i referojnë Shqipërisë kundër San Marinos

Shqipëria të dielën mundi Hungarinë në ndeshjen e vlefshme të grupit “I” eliminatorë për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, duke shtuar kështu apetitet për atë pozitë të dytë në grup, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e rradhës “kuqezinjtë” do ta zhvillojnë kundër San Marinos, ndërsa tashmë UEFA ka

FIFA renditja, Kosova ngritet, Shqipëria bie më poshtë

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve para ndeshjeve të shtatorit. Shqipëria ka pësuar rënie me tre pozicione teksa tashmë gjendet në vendin e 69-të. Në maj kombëtarja 'kuqezi' renditej në vendin e 66-të, por humbja në qershor dhe barazimi ndaj Uellsit i kanë spostuar ata 3 pozicione më poshtë. Ndërkohë, Kosova ka

Edhe Shqipëria ndeshjen e qershorit kundër Uellsit do ta zhvillojë me tifoz!

Shqipëria me 5 qershor do të luajë një ndeshje miqësore kundër Uellsit, ndeshje kjo që pritet të zhvillohet me praninë e tifozëve. Fillimisht u vendos për 4000 sportdashës, ndërsa më pas numri u rrit me 6500 tifozë që do shohin ndeshjen me Shqipërinë në “Cardiff City Stadium”. Tifozët e Uellsit nuk kanë

FIFA renditja, Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria nuk ndryshojnë vende

FIFA gjatë ditës së sotme ka publikuar renditjen e saj më të re, teksa Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria nuk kanë ndryshuar pozita fare, shkruan “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë përfaqësuesja e Maqedonisë mbetet në pozitën e 62-të para Sllovenisë, Malit të Zi, Arabisë Saudite dhe Shqipërisë që mban pozitën e 66-të. Ndërkohë