Bajrami zyrtarizohet te Makedonija GJ.P.! Beson se shumë shpejtë do e kalojnë krizën

Makedonija GJ.P pas shkarkimit të Aleksandar Tanevski, shumë shpejtë ka vendosur për pasardhësin e tij. Drejtuesit e skuadrës nga Gjorçe Petrovi vlerësuan se për momentin njeriu i duhur që mund të udhëheq skuadrën e tyre, është Muharem Bajrami, i cili deri më tani luante rolin e ndihmës trajnerit të Tanevskit.

Muharrem Bajrami merr drejtimin e Makedonija GJ.P!?

Muharrem Bajrami shumë shpejtë pritet të marrë timonin e Makedonija GJ.P., te e cila skuadër luante rolin e ndihmës trajnerit të Aleksandar Tanevskit, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit ditë më parë u shkarkua nga drejtuesit e skuadrës, të cilët tashmë seriozisht po mendojnë që postin e kryetrajnerit të ja besojnë pikërisht

Derbi sllovak zgjat vetëm 15 minuta, përleshje masive mes tifozërive që pushtojnë fushën (VIDEO)

Derbi ndeshja e së dielës në elitën e futbollit sllovak midis Spartak Trnavës dhe Slovan Bratislavës u ndërpre vetëm pas 15 minutave lojë, kjo pasi tifozëritë e të dyja skuadrave pushtuan fushën e blertë. Gjithçka nisi me hedhjen e flakadaneve mes të dyja tifozërive, për të vijuar më pas një përleshje

Vlera e kartonit të tetovarit Nedim Bajrami gjithnjë në rritje!

Futbollisti tetovar, Nedim Bajrami, padyshim se është një futbollistët kyç të ekipit të Empolit, të cilët shpesh herë kanë përfituar nga golat dhe asistet e tij. Pas suksesit vitin e shkuar duke fituar Serinë B, fantazisti shqiptar preku për herë të parë elitën e futbollit italian, ku ka treguar që në

Tifozët e Sauthempton çmenden pas Brojës, ja kërkesa e tyre ndaj drejtuesve të ekipit!

I mjaftuan disa minuta në sfidën ndaj Uest Ham, që Armando Broja të hynte në zemrat e tifozëve të Sauthempton, të cilët prej më shumë se një muaji kërkonin aktivizimin nga minuta e parë e sulmuesit shqiptar. Trajneri Hasenhuttl e quajti një rezervë e mirë, por presioni e detyroi ta aktivizojë

Renova e Qatos për rekord, vetëm edicionin kur u shpallën kampion me statistika më të mira

Renova  të shtunën mundi Pelisterin me rezultatin 2:0. Ishte kjo fitorja e 6-të në 10 javë kampionat, ku ka regjistruar edhe 3 barazime dhe 1 disfatë. Një fillim i mbarë për Renovën, që me fitoren ndaj Pelisterit shkon në kuotën e 21 pikëv, pas 10 ndeshjesh, duke u renditur në pozitën

Gjithsej të etiketuara

Broja flet për BBC: Këtë e kisha ëndërruar që kur isha 3-vjeç

Armando Broja të shtunën realizoi golin e tij të parë në Premierligë në ndeshjen e parë të nisur si titullar me Sauthemptonin. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi gol përballë Lids Junajtedit, gol ky që në fund doli të jetë i mjaftueshëm për fitoren e Sauthemptonit në ndeshjen e e vlefshme

Prishtina e Ramadanit mundet edhe nga Llapi, derbi Gjilani-Ballkani mbyllet me barazim

Të shtunën në elitën e futbollit kosovar u zhvilluan 3 përballje mjaft interesante. E gjithë vëmendja ishte e përqëndruar në Gjilan, aty ku skuadra vendase e Gjilanit, e udhëhequr nga Ismet Munishi mirëpriti Ballkanin, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u mbyll me barazim 1:1, me Gjilanin që avansoi falë golit

Florent Hasani paraqitjen e tij të 100-të në Hungari e kurorëzon me gol

Florent Hasani i ka dhënë tre pikë të mëdha skuadrës së tij, Gyirmot në ndeshjen e së shtunës kundër Paks, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e futbollistit kosovar regjistroi fitore 2:1, falë pikërisht të golit të tij. Hasani në lojë u inkuadrua në fillimin e pjesës së dytë, duke zëvendësuar autorin e golit

Pamje të frikshme nga Kosova, futbollistët përfundojnë në spital me këmbë e hundë të thyera

Klubi futbollistik Kika me anë të një njoftimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se ndeshja me Ferizajin bëri që lojtarët e tyre të përfundojnë në spital, shkruan Sheshi.info Ndeshja e cila është zhvilluar sot në Ligën e Parë ndërmjet Ferizajit dhe Kikës ka sjellur pamje shqetësuese, derisa klubi