Ironia e fatit, dikur “mbretëreshë” e futbollit tek femrat, sot pastruese!

Ish-futbollistja legjendare dhe ish-kapitenja e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Braimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF Shqiponjat nga Hasanbegu, e cila nga viti 2002-2008 me klubin e famshëm të femrave gjashtë herë luajti në Ligën e kampionëve europian, duke fituar mbi 10 kupa

“CNNIndonesia”: Fatmirja, futbollistja muslimane nga Kosova me të cilën Gjermania në vitin 2017 fitoi Kupën e Botës

Përveç Mesut Ozilit, Gjermania ka pasur edhe mesfushoren emigrante të fesë muslimane, Fatmire Alushi, e cila ndihmoi Kombëtaren gjermane të femrave ta fitojë Kupën e Botës në vitin 2007. Fatmire Alushi është edhe gruaja e ish-futbollistit të mirënjohur, i cili ka dhjetë paraqitje me Përfaqësuesen e Kosovës, Enis Alushit, shkruan “CNNIndonesia”. Kur

Kozniku zbulon se si kishin udhëtuar me avion ushtarak dhe si e kishin mposhtur Zvezdën midis Beogardit

Legjenda e futbollit shqiptarw, Ardian Kozniku ka rrëfyer për herë të parë finalen e fundit të kupës së Ish Jugosllavisë mes Hajduk Split dhe Cërvena Zvezdws,  e zhvilluar me 8 maj tw vitit 1991 në stadiumin APJ në Beograd. Ai kujton se ajo ishte finalja e fundit e kupës, e cila

LPFM, analizë e Reshat Ibrahimit për “infOSport.mk”: 8 pikët diferencë të mjaftueshme që Shkëndija të shpallet kampion

Në fund të vitit kalendarik 2017, “infosport.mk” ka marrë opinionin edhe të gazetarëve, si njerëzit që e prekin çdo ditë problematikën, suksesin apo ecurinë e futbollit. Një ndër njohësit më të mirë të futbollit vendor, Reshat Ibrahimi, ndryshe gazetar i “Lajm”, ka analizuar pikët më të rëndësishme të kampionatit elitarë në

Intervistë për “infOSport.mk”, Argjend Beqiri: Ka ardh koha që Shkëndija të bëhet kampion

Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë aktualisht ndodhet në pushim. Në 18 javë të zhvilluara Shkëndija dhe gjitha skuadrat tjera dhanë maksimumin, mirëpo ishte skuadra tetovare e udhëhequr nga Qatip Osmani që në fund tuboi më shumë pikë se gjitha skuadrat tjera. Legjenda e FC Shkupit, Argjend Beqiri, në një intervistë

Syarta Reçi, portierja shqiptare që shënon në stilin e Rozherio Seni nga gjuajtjet e lira (VIDEO)

E kishte nisur karrierën si futbolliste, mirëpo më pas kishte vendosur të bëhet portiere. Fjalën e kemi për struganen 17-vjeçare Syarta Reçi, e cila megjithatë nuk mund të harrojë zanatin e vjetër, shënimin e golave, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht dëshira e madhe për golin, ka bërë që kjo talente e rrallë të

Rufati: Me këtë gjeneratë të U19 mund të shkruajmë histori

Maqedonia U19 sot bëri një start ëndërrash, duke hapur me fitore të madhe ndaj Zvicrës ciklin eliminatorë për në Evropian. Të besuarit e trajnerit Vujadin Stanojkoviq mundën “hevetët” me rezultatin 2:1, ndërsa pjesë e kësaj fitore për gjatë 90-të minutave ishte edhe futbollisti shqiptarë i Lokomotivës së Zagrebit, Agron Rufati, i

Kaka zbulon 5 ndeshjet që nuk do ti harrojë asnjëherë në jetë

Leite Kaka, një emër ky shumë i njohur dhe shumë i dashur për gjithë tifozët e futbollit pavarësisht faktit se për cilën skuadër bëjnë tifo. Rikardo Izecson dos Santos Leite, i njohur si Kaka, një yll i paharruar nga tifozët e Milanit, i cili ka fituar gjithçka me “kuqezinjtë” në pritje

Nuhiu: Loja ndaj A. Pandev më e mira deri më tash e Renovës

Renova si duket është rikthyer në identitetin e saj. Pas një starti jo të mirë, skuadra nga Xhepçishti ka arritur që të lidh 5 ndeshje rradhazi pa humbje në elitën e futbollit vendor, duke arritur tre fitore dhe dy barazime, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e drejtuar nga Vllatko Kostov brenda pak ditëve