Derbi i kryeqytetit shqiptarë, Tirana, 5 vite pa fitore ndaj Partizanit

E premtja në Superligën shqiptare do të sjellë derbin e kryeqytetit shqiptarë mes Tiranës dhe Partizanit, dy skuadra këto me më shumë trofe në Shqipëri. “Bardheblutë” prej mëse 5 vitesh nuk arrijnë të fitojnë një përballje me kundërshtarin e tyre historik dhe kjo gjë tashmë po ia kthen ndeshjen me “Të

Shenoll Gunesh rikthehet në krye të përfaqësueses së Turqisë

Përfaqësuesja e Turqisë rikthen seleksionuesin legjendar. Shenoll Gunesh është emri që do ta udhëheq Turqinë në të ardhmen. Ai u zyrtarizua sot, duke zëvendësuar kështu Mirsea Lucescun i cili u shkarkuar disa javë më parë. Shenoll rikthehet në stolin e përfaqësueses turke, pasi më herët ka drejtuar të njejtit gjatë periudhës

Futsal Shkupi nis ndeshjet e “play-off” me fitore, mund Astibon

Futsal Shkupi me fitore ka nisur ndeshjet e “play-off” në elitën e futsalit vendor, aty ku skuadra nga Çairi e nisi me 4 pikë epërsi ndaj rivalit për titull, Velesi, njofton “infOSport.mk”. Sonte “bardhekaltërit” e Zoran Lekiq mundën Astibon në ndeshjen e tyre të parë, nga gjithsej 3 që do

Mediat italiane, Zidane zëvendëson Allegrin

Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane duket se është kandidati më i mundshëm për të marrë drejtimin e gjigantit italian, Juventus. Sipas medieve italiane, tekniku francez është favorit për të zëvendësuar Allegrin, i cili në fund të këtij sezoni, pritet të largohet nga kampionët në fuqi të Italisë. Zidane nga koha kur

Mësohen emrat e arbitrëve të javës së 21-të në LPFM

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka publikuar emrat e arbitrëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e javës së 21-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Në mungesë të ndonjë derbi të madh, si e tillë mund të llogaritet ndeshja në Strumicë midis Akademia Pandevit dhe FC

Infantino: Botëror me 48 skuadra, që ta kemi edhe Italinë

Presidenti i FIFA-s, Xhiani Infantino ka “shigjetuar“ Italinë nga Roma, ku po organizohet një takim i qeverisë së futbollit dhe diskutohet tema të rëndësishme të sportit më popullor në botë. Kunja e parë e Infantinos ndaj Italisë, ishte kur foli për idenë tij që të zgjerojë Kupën e Botës me 48