Partizani mundi FC Shkupin në miqësoren e zhvilluar në Ohër (VIDEO)

Partizani ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj FC Shkupit në miqësoren e zhvilluar në Ohër, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parë për të dyja skuadrat, mirëpo me Partizanin që dukej shumë më i përgatitur, gjithnjë nga ajo që tregoi në fushën e blertë. Sulmet e skuadrës shqiptare nga Tirana ishin

Hasani nuk përshtatet në skemat e Dajës, gati të largohet nga Partizani!

Tetovari Ferhan Hasani ishte një nga afrimet më të bujshme të Partizanit gjatë merkatos së janarit. Mesfushori u afrua me parametra 0 te “Demat e Kuq”, pasi kishte mbyllur aventurën te Helsinki. Në 5 muaji te Partizani, Hasani u aktivizua për vetëm 260 minuta, duke mos u preferuar shumë nga trajneri

Jasir Asani bëhet futbollisti më i shtrenjtë në Superligën shqiptare!

Jasir Asani është një ndër futbollistët më të mirë te Partizani, te e cila skuadër gjithnjë ka treguar një nivel të lartë. Jo më kot, 26- vjeçari është një ndër “beniaminët” e tifozëve dhe është një ndër lojtarët më të dashur. Edhe kur u largua janarin e shkuar drejt Suedisë për

E shëmtuar, në Kosovë përleshen futbollistët, në Shqipëri nga tribuna goditet trajneri i Partizanit! (VIDEO)

E mërkura po sjellë ndeshje futbolli në elitën e futbollit shqiptarë, por njëkohësisht edhe atë të Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh rëndësinë e pikëve, ndeshja e javës së 31-të midis Ballkanit dhe Llapit në Suharrekë në disa raste gjatë pjesës së parë solli disa përleshje mes futbollistëve, me ç’rast erdhi

Jasir Asani shënon në fitoren e Partizanit, shënon edhe ish futbollisti i Shkëndijës (VIDEO)

Partizani ka shënuar një fitore më të lehtë se sa pritej në ndeshjen kundër Bylisit, e vlefshme për javën e 26-të në Superligën e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Ilir Daja shënuan fitore 3:0, ndërsa në listën e golashënuesve u regjistruan edhe ish futbollistë që më parë kishin

Ish futbollisti i Shkëndijës shënon gol dhe futet në historinë e futbolllit shqiptarë (VIDEO)

Partizani dhe Bylisi në “Air Albania Stadium” në këto momente po zhvillojnë ndeshjen e fundit të javës së 27-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Partizani i Ilir Dajës po avanson me rezultatin 1:0, falë një goli të shënuar nga Stenio Zhunior që në minutën e parë. Ish futbollisti i Shkëndijës shënoi

Daja zbulon formacionin anti Bylis, Ferhan Hasani sërish në bankinë

Me fillim në ora 16:00 në stadiumin “Air Albania” në Tiranë do të zhvillohet sfida e fundit e javës së 27-të në Superligën shqiptare midis Partizanit dhe Bylisit. Para pak çasteve trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë publike formacionet, ndërsa te Partizani bie në sy sërish mungesa e Ferhan

Ferhan Hasani për herë të parë nga minuta e parë te Partizani

Skuadra e Partizanit gjatë ditës së sotme në stadiumin “Air Albania” do të mirëpres Bylisin në ndeshjen e fundit të javës së 27-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. “Demat e Kuq” do të kërkojnë të marrin maksimumin edhe për të mos humbur kontaktet me Teutën kryesuese, e cila gjatë ditës së