Maqedonia në hendboll mëson kundërshtarët e kualifikimeve për “Euro 2024”

Përfaqësuesja e Maqedonisë të enjten mbrëma ka mësuar kundërshtarët e kualifikimeve për “Euro 2024” në hendboll. Maqedonia do të garojë në grupin e parë, ku bëjnë pjesë edhe Portugalia, Turqia dhe Luksemburgu. Dy ekipet e para në grup do të sigurojnë një vend për në Europianin e pas dy viteve, ndërsa

Shqipëria bie një pozitë, Kosova ngjitet dy vende më lartë!

Brazili merr renditjen botërore të FIFA-s, duke kaluar kështu Belgjikën, e cila ishte në krye për 40 muaj, që nga Nëntori i vitit 2018 dhe në vendin e tretë qëndron Franca. Italia edhe pse zhgënjeu në kualifikueset e Botërorit, nuk ndryshon renditje duke qëndruar në vendin e 6-të, ndërsa Spanja që

Brazili rikthehet në krye të renditjes, Maqedonia ngjitet 5 pozita më lartë

Brazili pas 4 viteve është rikthyer në krye të renditjes së FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Renditja më e re ka sjellë dy ndryshime në mesin e 10 kombëtareve të para, Brazili tejkaloi Belgjikën në pozitën e parë, ndërkohë Meksika ka bërë një lëvizje pozitive prej 3 vendesh, duke u renditur në pozitën

FIFA edhe zyrtarisht përjashton këto 3 Kombëtare! A duhet të shqetësohet edhe Shqipëria?

Gjatë ditës së sotme është duke u zhvilluar Kongresi i FIFA-s në Doha, aty ku po merrë pjesë edhe numri një i futbollit vendor, Muhamed Sejdini. Në këtë Kongres, është votuar edhe sa i përket përjashtimit të tri Kombëtareve, asaj të Pakistanit, Zimbabves dhe Kenias. Që të tre këto kombëtare janë

Blick: Tifozët kosovarë nuk e kanë falur Andi Zeqirin

Andi Zeqiri ishte futbollisti më i padëshiruar mbrëmë nga “Dardanët”. Në momentin e inkuadrimit, ai u fishkëllye nga tifozët kosovarë, për shkak të “tradhtisë” që ai bëri duke e zgjedhur Zvicrën edhe pse kishte thënë se do të luajë për Kosovën. “Tifozët e Kosovës nuk e kanë falur. Kështu nuk e ka

Milot Rashica bashkë me lojtarin e përfaqësueses së Maqedonisë në ekipin e javës nga EA Sports

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica bënë pjesë në formacionin e javës, falë dy paraqitjeve me “Dardanët”. Kosova i zhvilloi dy ndeshje miqësore ndaj Burkina Fasos dhe ndaj Zvicrës, kurse Rashica shënoi dy gola dhe asistoi në dy të tjerë. Kosova në “Fadil Vokrri” në Prishtinë mundi Burkina Fason me shifrat

Italia mund të kualifikohet në Botëror nëse ndodh kjo gjë

Ekziston një mundësi jashtëzakonisht e largët që Italia të kualifikohet në Kupën e Botës 2022 nëse Irani përjashtohet për ndalimin e grave në stadium. Teoria u hodh nga Sport Mediaset, e ndjekur nga “Sky Sport Italia” dhe “Sportitalia”, por mbetet shumë, shumë e vështirë e realizueshme. Irani mbylli 2,000 gra jashtë stadiumit

Gjithsej të etiketuara

Qershori i stërngarkuar për Maqedoninë, 4 ndeshje brenda 10 ditëve

Pas ndeshjeve të “play-off” për kualifikim në Botërorin e Katarit ndaj Italisë (1:0) dhe Portugalisë (0:2), përfaqësuesja e Maqedonisë do të rikthehet sërish në aksion gjatë muajit qershor, këtë herë me ndeshjet e Ligës së Kombeve. Madje, “verdhekuqtë” në një interval prej dhjetë ditëve gjatë këtij muaji do të zhvillojë plotë

Derisa seniorët luftonin për në Botëror, shpresat e vendit zhgënjejnë duke u mundur nga Ishujt Faroe

Përveç ekipit senior futbollistik të vendit, të martën ndeshjen e tyre e zhvilluan edhe shpresat e vendit, që janë shumë larg përsëritjes së atij suksesi të gjeneratës së artë të Bllagoja Milevskit, që sonte me ekipin A të Maqedonisë nuk i’a dolën të surprizojnë Portugalinë e Kristiano Ronaldos, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra