Milevski: Ishim rival të denjtë, krenar me këta djema

Maqedonia u paraqit mjaft mirë në 30 minutat e para të takimit kundër Portugalisë dhe kur u mendua se “verdhekuqtë” mund të përsërisin suksesin e para 5 ditëve kundër Italisë, një gabim i kapitenit Stefan Ristovski, i mundësoi ish bashkëlojtarit të tij te Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandesh, që të

Komandant Visari me notën më të madhe edhe ndaj Portugalisë, fitoi të gjitha duelet ndaj Ronaldos!

Visar Musliu pas paraqitjes së shkëlqyeshme ndaj Italisë, ku u vlerësua me notën më të madhe, edhe sonte bëri një super paraqitje ndaj Portugalisë së Kristiano Ronaldos, ndaj të cilit fitoi të gjitha duelet, shkruan “infOSport.mk”. Musliu sonte në Dragao u vlerësua me notën më të madhe, duke konfirmuar edhe njëherë

Italia nuk fal Turqinë, barazim mes Holandës dhe Gjermanisë, fitore për Spanjën, Anglinë dhe Francënë (VIDEO)

Mbrëmja e sotme përveç ndeshjeve finale të “play-off” për kualifikim në Botërorin e Katarit, kishte rezervuar edhe disa miqësore mjaft interesante, shkruan “infOSport.mk”. Italia e Mançinit pas eliminimit nga Maqedonia në gjysmëfinale të fazës “Play-Off”, ka mundur sonte si mysafire Turqinë, që gjithashtu ishte mundur në gjymëfinale nga Portugalia. Një fitore me

Sallah pengohet nga lazerët dhe humb penalltinë, Egjipti jashtë “Qatar 2022” (VIDEO)

Mohamed Sallah nuk do të ketë mundësinë të luaj në Botërorin e Katar gjatë këtij viti me Egjiptin e tij, kjo pasi sonte u eliminuan nga Senegali, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Senegali sonte shënoi fitore minimale 1:0, njëjtë sikurse Egjipti në ndeshjen e parë, ashtu që

Gabimet e Ristovskit dhe Bardhit i kushtuan me eliminim Maqedonisë (VIDEO)

Nëse ndaj Italisë luajtëm në perfeksion dhe nuk gabuam në asnjë moment gjatë 90-të minutave, sonte Maqedonia e humbi ndeshjen nga Portugalia nga gabimet e saja, shkruan “infOSport.mk”. Gabimi i kapitenit Stefan Ristovski në minutën e 32-të i dha mundësinë Bruno Fernandesh që të ndëshkojë përfaqësuesen tonë, ndërsa një gabim i

Levandovski në Botëror, Ibrahimoviç në shtëpi (VIDEO)

Pas Portugalisë, pjesëmarrjen për në Kampionatin Botëror “Qatar 2022” e siguroi edhe Polonia e Robert Levandovskit, njofton “infOSport.mk”. Polonia sonte në stadiumin “Slaski” shënoi fitore 2:0 ndaj Suedisë së Zlatan Ibrahimoviç, i cili nuk do të ketë mundësinë që të luaj në një botëror. Që të dy golat Polonia i realizoi gjatë

Bruno Fernandesh dërgon Portugalinë në Katar, Maqedoninë në shtëpi (VIDEO)

Portugalia e Bruno Fernandesh dhe jo e Kristiano Ronaldos i ka dhënë fund ëndërrës së madhe të Maqedonisë për kualifikim në Botërorin “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Portugalia shënoi fitore 2:0 sonte në “Dragao Stadium” të Portos, edhe atë duke iu falënderuar “dopietës” së Fernandesh, mesfushorit të Junajtedit, i cili në këtë

Nuk mjafton goli i Rashicës, Kosova dhe Zvicra në fund ndahen me barazim (VIDEO)

Kosovë stabile, Kosovë mirë e organizuar në fushën e lojës, e mbi të gjitha sy pa trembur ndaj një kundërshtari shumë të fortë që kishte përballë sonte, Zvicrën e Xhakës dhe Shaqirit, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht dyshja shqiptare ishin udhëheqësit e “helvetikëve”, me Xhakën që para ndeshjes morri një dhuratë nga Federata

Barazim zhgënjyes i Shqipërisë ndaj Gjeorgjisë në Tiranë!

Është mbyllur me barazim pa gola miqësorja midis Shqipërisë dhe Gjeorgjisë, e zhvilluar në Tiranë, njofton “infOSport.mk”. Kuqezinjtë e Edi Reja  zhvilluan një ndeshje me ritëm të mirë në “Air Albania”, krijuan disa raste të rrezikshme, por goli nuk erdhi përballë një kundërshtari të fortë në prapavijë, që regjistroi rezultatin e