Struga Trim Lum tashmë ka zgjidhur çështjen e trajnerit, e prezantojnë nesër!

Struga Trim Lum pas gati dy viteve i dha fund bashkëpunimit me trajnerin Srgjan Zaharievski, ndërsa informacione të afërta me “infOSport.mk”, bëjnë me dije se drejtimin e skuadrës kryesuese në elitën e futbollit vendor, për herë të parë do ta marrë një trajner nga jashtë Maqedonisë. Fjala është për Shpëtim Duron,

Dinamo e Tiranës konfirmon trajnerin e ri pas largimit të Nevil Dedes

Dritan Mehmeti është zyrtarisht trajneri i ri i Dinamos. 43-vjeçari ka zëvendësuar të larguarin Nevil Dede, i cili e mbylli me marrëveshje aventurën e tij me “blutë” nga kryeqendra shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Ky është një rikthim për Mehmetin te “Nëndetësja”, pasi më parë ka qenë pjesë e klubit si lojtar dhe

Goditje e rëndë për Barcelonën, Levandovski humb “El Clasicon” ndaj Realit

Disfata ndaj Almerias është shoqëruar me një lajm tjetër të hidhur. Robert Levandovski, njëherit golashënuesi më i mirë te Barcelona këtë edicion, ndeshjen kundër Almerias e mbylli me shqetësime muskulore, ndërsa informacionet e fundit, edhe pse jo ende zyrtare, thonë se sulmuesi polak do të humbas ndeshjen “El Clasico” ndaj

Pasi ka ndryshuar 40 trajnerë në 20 vite, presidenti i klubit zviceran vendos të bëhet vetë trajner!

Skuadra e Sionit ndodhet në një krizë të thellë rezultatesh, teksa 11 ndeshje me rradhë nuk dinë për fitore në Superligën e Zvicrës. Kjo ka bërë që skuadra e Sionit të renditet në pozitën e parafundit me 22 pikë, po aq sa ka edhe skuadra e fundit në tabelën e

Dinamo e Tiranës shkarkon trajnerin Nevil Dede!

Një ndër skuadrat më të vjetra shqiptare, FC Dinamo nga Tirana, ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin Nevil Dede, përcjellë “infOSport.mk”. Tekniku 48-vjeçar nuk do të jetë më në krye të pankinës blu pas marrëveshjes së dyanëshme të arritur mes palëve për prishjen e kontratës. Dede drejtimin e FC Dinamos e

E trishtë, dy futbollistë të rinj humbin jetën në një aksident trafiku!

Dy futbollistë të rinj, Antonio Kopiq dhe Davor Deliq, nga Bosnja e Hercegovina, kanë humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku, që kishte ndodhur të dielën në mëngjes. Këtë lajm shumë të hidhur edhe kishin konfirmuar edhe nga klubi i tyre NK 19.Srpanj Oštra Luka, në adresë të së cilës

Ndeshja ndaj Lokomotivës e veçantë për Fetain! Në shenjë respekti i njëjti nuk festoi asnjërin prej golave

Voska Sport të shtunën në Shkup shënoi fitore 2:1 ndaj Lokomotivës, skuadër kjo që me drejtuesit e rinj shqiptarë në krye, ka vendosur që ndeshjet e saj si vendas ti zhvillojë në stadiumin e Hasanbegut, aty ku hapat e parë me futbollin i kishte bërë edhe njëri nga futbollistët më

Ja kujt i’a dedikoi golin Çinari (VIDEO)

Shkëndija sot në Tetovë regjistroi fitoren e parë  në vitin 2023, duke mundur Pobedën me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Autorë i golit të vetëm në këtë përballje ishte Eraldo Çinari në minutën e 61-të. Ishte ky goli i parë për Çinarin me fanellën e skuadrës së Shkëndijës, ndërsa i njëjti