Strugani Kasami shënon dhe mban Sionin në Superligën e Zvicrës (VIDEO)

Strugani Pajtim Kasami ka rezultuar deçiziv sonte në fitoren 2:1 të skuadrës së tij, Sionit, në udhëtim te Servete, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e vlefshme për javën e fundit në elitën e futbollit zviceran, ku Sionin vetëm fitorja e shpëtonte nga rënia në Kategorinë e dytë të Zvicrës. Dhe realisht

Arrihet paqe te Sioni, rikthehen Kasami, Lenjani dhe 7 “rebelët” e tjerë

Skuadra zviceriane e Sionit ka gjetur marrëveshjen me futbollistët, për të vijuar bashkëpunimin, edhe pse më parë kishte pasur një përplasje. Një gjë të tillë për “Sporti në KTV” ka pohuar anësori i majtë i Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani: “Jemi marrë vesh që të kthehemi në ekip dhe të luajmë

“Firmosni ose largohuni”, klubi zviceran largon Kasamin dhe 8 të tjerë!

Koronavirusi po shkakton shumë probleme edhe në Botën e futbollit, përfshirë këtu edhe atë zvicerian.  Është skuadra e Sion që nuk ka duruar dhe u ka dërguar një dokument 9-të futbollistëve për të pranuar një marrëveshje, sipas së cilës ata do të duhet të vazhdonin me pagë maksimale 12350 franga

Nuk mjaftojnë 3 golat e super Pajtim Kasamit, Sioni mundet nga kampionët e Jang Bojs (VIDEO)

Sionit nuk i ka mjaftuar super Pajtim Kasami në ndeshjen e javës së 15-të ndaj kampionëve të Jang Bojs, shkruan “infOSport.mk”. Strugani shkëlqeu në këtë përballje duke realizuar 3 gola, megjithatë ai nuk i’a doli i vetëm të ndal kampionët e Zvicrës, pasi Jang Bojs në fund shënoi fitore 4:3. Ndeshja

Lenjani gati të rikthehet te Kombëtarja shqiptare: Krenar që luaj për vendin tim

Ermir Lenjani të enjten realizoi një dygolësh shumë të rëndësishëm, duke i siguruar fitoren 2:1 skuadrës së tij në transfertën ndaj Sionit në kadër të javës së 27-të në elitën e futbollit zvicerian. Falë kësaj “dopiete” ai doli të jetë golashënuesi i dytë te skuadra e Sion, me 5 gola të

Strugani Kasami protagonisti kryesor në përballjen Sion-Cyrih (VIDEO)

Futbollisti strugan i Sionit, Pajtim Kasami ka dalë të jetë protagonisti kryesor në ndeshjen e javës së 14-të kundër Cyrihut në elitën e futbollit zviceran, njofton “infOSport.mk”. Kasami shënoi golin e barazimit për Sionin në minutën e 81-të, duke bërë që ndeshja me Cyrihun të mbyllet me barazim 1:1. Për

Prezantimi i Kasamit te Sioni me këngën, “Xhamadani vija-vija”(VIDEO)

Edhe pse luan për kombëtaren e Zvicrës, mesfushori strugan Pajtim Kasami asnjëherë nuk e ka fshehur krenarinë për origjinën e tij shqiptare. Pas festimit me shqiponjë ne mes të Greqisë kur ishte pjesë e Olimpiakosit, 25-vjeçari ka goditur sërish por kësaj here nga Zvicra. Para pak kohësh ai firmosi me Sionin e