Zhires zbulon listën e Kosovës për ndeshjet e qershorit, mungojnë Muja, Rrahmani dhe Daku

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Alan Zhires, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e muajit qershor ndaj Rumanisë dhe Bjellorusisë në kuadër të kualifikimeve për EURO 2024. Në listën e përbërë prej 23 futbollistëve edhe kësaj radhe nuk kanë munguar befasitë. Pas një kohe të gjatë është

Maqedonia U16 mund bindshëm moshatarët e Kosovës, Hisar Ali shënon sërish

Përfaqësuesja e Maqedonisë U16 ka shënuar fitore bindëse 5:1 ndaj moshatarëve të Kosovës në kuadër të turneut zhvillimor që po zhvillohet në Bullgari, njofton “infOSport.mk”. Stefan Mlladenoski dhe Edin Etoski shënuan nga dy gola në këtë ndeshje, ndërsa një gol tjetër realizoi, Hisar Ali, i cili gjithashtu asistoi edhe në njërin

Përfaqësuesja e Kosovës bëhet me fanella të reja, kontratë tre vjeçare me kompaninë italiane

Federata e Futbollit e Kosovës ka lidhur marrëveshje me kompaninë italiane të veshjeve dhe pajisjeve sportive “ERREA”. Sikurse edhe për shumë federata tjera të vogla në zhvillim, edhe bashkëpunimin e FFK-së me brendin e njohur “ERREA” e ka ndërmjetësuar UEFA, ashtu siç ka bërë edhe me Andorrën, Bjellorusinë, Qipron, Ishujt Faroe,

Gjithsej të etiketuara

E bujshme, Mirlind Daku i Kosovës i bashkohet kombëtares së Shqipërisë!

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku, i cili aktualisht luan në kampionat slloven me skuadrën e NK Mura, shumë shpejt do ti bashkohet kombëtarës se Shqipërisë. Televizioni nga Kosova, “Kanal10” mëson se Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta

Arbnor Morina emërohet trajner i përfaqësueses U17 të Kosovës

Trajneri i mirënjohur kosovar, Arbnor Morina është emëruar në postin e trajnerit te përfaqësuesja U17 e Kosovës. Një gjë të tillë ka bërë të ditur vetë Federata e Futbollit të Kosovës përmes faqes së saj zyrtare, teksa numri një i futbollit, Agim Ademi, e ka uruar Morinën në pozitën e

Zbulohet kriteri i vetëm që nuk po e përmbush dot Kosova për të marrë stadiumin 45 mijë vendesh nga Katari

Stadiumi “974”, arenë në të cilën u zhvilluan disa prej ndeshjeve në Kampionatin Botëror të futbollit u përfol se mund të bartet në Kosovë për shkak të strukturës së tij të ndërtimit prej 974 kontenjerëve. Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, kishte zbuluar për “KosovaPress” se Kosova ka

“Kosova e Re” barazon edhe me Ishujt Faroe

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është futur në një cikël barazimesh. Pas barazimit me Armeninë të mërkurën, “Dardanët” barazuan edhe sot ndaj një përfaqësuese shumë modeste, duke luajtur në fund ms hifrat 1:1. Kosova ka kaluar e para në epërsi me golin e Uran Bislimit në minutën e 64-të. Për futbollistin

Kosova pa yjet e saj barazoi ndaj Armenisë në Prishtinë  

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka barazuar 2:2 ndaj Armenisë në miqësoren e parë të muajit nëntor.  “Dardanët” e Zhires, që u paraqiten me lojtarë të rinj në këtë sfidë, u gjendën në disavantazh pas 24 minutave lojë kur Shaghoyan kaloi armenët në epërsi në stadiumin “Fadil Vokrri”. Armenia vazhdoi me

Përfaqësuesja e Kosovës cakton dy miqësore për muajin nëntor!

Përfaqësuesja e Kosovës gjatë muajit nëntor do të zhvillojë dy ndeshje miqësore, që seleksionuesit Alain Giresse do t’i shërbejnë për ta përgatitur ekipin për ciklin e ri kualifikues për Kampionatin Europian 2024, që nis në muajin mars të vitit të ardhshëm. Ndeshjen e parë Kosova e luan me 16 nëntor ndaj

“Euro 2024”, Kosova në grup të njëjtë me Zvicrën, njihuni edhe me kundërshtarët tjerë të “dardanëve”

Përfaqësuesja e Kosovës gjithashtu ka mësuar kundërshtarët në grup për eliminatoret e Evropianit të vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Në shortin e hedhur sot në Frankfurt të Gjermanisë, goglat ekipin “dardan” e vendosën në grupin “I”, së bashku edhe me Zvicrën, Izraelin, Rumaninë, Bjellorusinë dhe Andorën. Ndeshjet eliminatore për të siguruar një vend