Makedonija GJ.P e Muharem Bajramit morri një pikë të madhe ndaj Struga Trim Lum (VIDEO)

Pas 8 fitoreve të njëpasnjëshme, Struga Trim Lum ka barazuar 1:1 në transfertën në Shkup ndaj Makedonija GJ.P, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë doli të jetë shumë e zbehtë kur janë në pyetje rastet apo edhe golat, ashtu që e njëjta u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në pjesën e

Zvicra dërgoi Çekinë në Ligën “B”, te helvetët debutoi kumanovari Jashari (VIDEO)

Zvicra e mbylli me fitore ndeshjen e fundit të grupit 2 në Divizionin “A” në kuadër të Ligës së Kombeve, duke mundur Çekinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja ishte e rëndësishme për të dyja kombëtaret, teksa “helvetët” me fitore do të siguronin mbetjen në divizionin “A” edhe për edicionin e

Angellov: Nuk e kam të qartë se si maqedonasit fërshëllyen himnin e gjyshërve të tyre!

Mbrëmë në arenën “Todor Proeski” Bullgaria në kuadër të Ligës së Kombeve mundi Maqedoninë me rezultat minimal 1:0 në ndeshjen e vlefshme për grupin 4 të Ligës “C”. Doli të jetë kjo një ndeshje mjaft e luftuar në terren, ndërsa në tribuna e njëjta kishte edhe konotacion politik, kjo për

MPJ dënoi fyerjet dhe fërshëllimat gjatë intonimit të himnit të Bullgarisë

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) ka reaguar në lidhje me atmosferën e krijuar në ndeshjen e mbrëmshme në mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Nga MPJ e dënojnë gjuhën e urrejtjes, duke thënë se “keqpërdorimi i këtyre ngjarjeve për përhapje të urrejtjes dhe jotolerancës paraqesin kundërthënie thelbësore te idesë së

Shpresat e vendit barazuan me Arabinë Saudite në turneun kontrollues në Krocia

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë gjatë ditës së sotme zhvilloi edhe takimin e dytë në kuadër të turneut “Shën Martin”, që po zhvillohet në Mura të Kroacisë, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 3:1 ndaj Shqipërisë, të përzjedhurit e trajnerit Dragan Kanatllarovski sot barazuan 1:1 ndaj Arabisë Saudite. Edhe në këtë ndeshje, Maqedonia e

Maqedonia e Milevskit mundet sërish, humb edhe pozitën e dytë në grup

Përfaqësuesja e Maqedonisë e udhëhequr nga Bllagoja Milevski me disfatë ka mbyllur ciklin kualifikues të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia në ndeshjen e fundit në Shkup pësoi disfatë 1:0 nga Bullgaria, duke humbur kështu edhe pozitën e dytë në grupin 4 të Ligës “C”. Në këtë disfatë të “verdhekuqve” ndikoi

Presidenti Arbtrim Qyra tregon reçetën e suksesit të Struga Trim Lum

Struga Trim Lum pa dyshim se është befasia më e këndshme e sezonit 2022/23 në elitën e futbollit vendor. Skuadra strugane ka regjistruar 8 fitore nga po aq ndeshje të zhvilluara këtë edicion, një sukses ky i jashtëzakonshëm, i skuadrës së themeluar vetëm 7 vite më parë, që edicionin e

KF Studeniçani e nis me këmbë ta mbarë, debuton me fitore në ligën komunale Kisella Vodë

25 shtatori i vitit 2022 do të mbahet mend gjatë kohë për KF Studeniçani, pasi kjo skuadër pas themelimit të saj në vitin 2020, vetëm dy vite më pas, përveç punës me grupmoshat e reja, arriti që të krijoj edhe boshtin e skuadrës së parë për të garuar në ligën

Fitore me stil e FC Arben Bajrami ndaj Ciko! Fitorja i dedikohet Shaban Tabakut

Sezoni i ri në elitën e futsalit vendor nisi me derbin e madh midis Futsal Club Arben Bajrami dhe KMF Proekt Ciko, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e xhiros së parë u zhvillua në palestrën “Enver Idrizi” në Çair, aty ku fitorja në asnjë moment nuk u diksutua nga ekipi vendas i FC

Shpresat e Maqedonisë mundin shpresat e Shqipërisë në Kroaci

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë sot në një miqësore të zhvilluar në turneun në Kroaci, ka mundur moshatarët e Shqipërisë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë doli të jetë e barabartë, me të dyja ekipet që shënuan nga një gol. Berat Kalkan në minutën e 9-të kaloi në epërsi Maqedoninë, ndërsa