Kuvendi i rregullt: FFM është një vend-model ku të gjithëve ju jepet mundësia dhe respektohen rregullat

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM), ka mbajtur Asamblenë e saj të përgjithshme të rregullt. Në Asamblenë e përgjithshme të rregullt, të pranishëm ishin 58 nga gjithsej 60 delegatë, të cilët i miratuan pikat në vijim nga rendi i ditës. - Llogarinë përfundimtare për vitin 2023; - Raport nga revizori i pavarur

Ekipi i Struga Trim Lum, pjesë e ekspozitës Paolo Rossi në Shkup

Ekipi kampion i Struga Trim Lum, në prag të ndeshjes së nesërme kundër Makedonija GJ.P, sot në Shkup ka vizituar ekspozitën në kujtim të Paolo Rossit dhe legjendave të Futbollit Botëror. E njëjta ishte mbuluar nga kompania gjigande e “Trim Lum”, njëherit sponsor kryesor i klubit tonë, në bashkëpunim me ambasadën

Muamed Sejdini: FFM funksionon mirë, por ka edhe gjëra që duhet ti përmirësojmë

Në Kuvendin e Rregullt të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, presidentii i FFM-së, Muamed Sejdini, theksoi se shumë gjëra në Federatën tonë të Futbollit funksionojnë mjaft mirë, por ka edhe gjëra që mund t’i përmirësojmë. Njeriu i parë i FFM-së vuri në dukje se vetëm rezultati mund t’i sjellë tifozët në

Prag ndeshja me Makedonija GJ.P., flet kapiteni Bunjamin Shabani

E diela na servon ndeshjet e javës së 28-të, duke paralajmëruar njëkohësisht edhe 5 finalet vendimtare drejt titullit kampion për ekipin e Struga Trim Lum. Të dielën në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit, Struga Trim Lum do të përballet me Makedonija GJ.P, skuadër kjo që për momentin mban fenerin, por gjithsesi

Në terrenet e FFM-së u zhvillua turneu inkluziv i futbollit

Në qendrën stërvitore "Petar Miloshevski" për të dytin vit radhazi Federata e Futbollit të Maqedonisë në bashkëpunim me SH.M.SH për rehabilitim dhe arsim "Shën Naum Ohriski" organizoi turne INKLUZIV (gjithëpërfshirës) në futboll, me qëllim që së bashku të dërgojmë një mesazh se është shumë e rëndësishme qasja dhe përfshirja e

Vashat e Maqedonisë pësojnë humbje të thellë nga Sllovenia në Shkup

Përfaqësuesja A e Maqedonisë në konkurrencë të femrave ka pësuar humbje turpëruese nga Sllovenia në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit “C” eliminatorë, i vlefshëm për kualifikim në Kampionatin Evropian. Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup, Sllovenia shënoi fitore me rezultat 5:0. Futbollistet sllovene e justifikuan rolin e tyre të

Maqedonia U19 e femrave siguron Ligën A për kualifikim në Europian

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë në konkurrencë të femrave, që udhëhiqet nga strategu strugan, Astrit Merko, ka regjistruar edhe fitoren e tretë nga po aq ndeshje të zhvilluara në Ligën A kualifikuese për Kampionatin Evropian. Pas fitoreve bindëse pa gol të pranuar ndaj Moldavisë (4:0) dhe Lituanisë (2:0), në ndeshjen e fundit,

Trim Lum në bashkëpunim me ambasadën italiane në Shkup solli legjendat e futbollit botëror

Nën organizim të Kompanisë së njohur të ndërtimtarisë në vendin tonë,  “Trim Lum”, që njëherit është edhe financuesi kryesor i skuadrës kampione në fuqi të Struga Trim Lum, në bashkëpunim edhe me ambasadën italiane këtu në Shkup dhe Federatën e futbollit të Maqedonisë, sot në Qendrën Multimediale, “Mala Stanica” në

Trim Lum në bashkëpunim me ambasadën italiane dhe FFM-në, në Shkup sjellë ekspozitën Paolo Rossi dhe Legjendat e futbollit botëror

Duke filluar nga data 8 prill (sot) e deri me datë 21 prill në Qendrën Multimediale, “Mala Stanica” në Shkup, në bashkëpunim midis kompanisë së mirënjohur në vend “Trim Lum”, ambasadës italiane në Shkup dhe Federatës së Futbollit të  Maqedonisë së Veriut, do të mbahet ekspozita në kujtim të Paolo