Shumë e ulët, Federata franceze e futbollit ndalon iftarin gjatë ndeshjeve

Federata Franceze e Futbollit ka bërë të ditur se nuk do të lejojë ndalimin e ndeshjeve në kohën e iftarit. FFF u ka dërguar një email zyrtarëve të ndeshjeve, duke u rikujtuar atyre ndalimin e ndërprerjes së lojës në kohën e iftarit. Derisa Bundesliga gjermane dhe Premierliga angleze do të japin

Konfirmohet dëmtimi i Neymarit, ja sa javë do të mungojë braziliani

Ndrydhja e kyçit të këmbës së djathtë në përballjen ndaj Lilës do të rezultonte fatale për Neymarin sipas mediave vendëse. Francezja “Le Parisien” ka dalë me njoftim se sulmuesi 30-vjeçar do të mungojë të paktën për një periudhë 3-javore, çka do të thotë se dueli ndaj Bajernit të Munihut, e vlefshme

Super Zhegrova, gol dhe dy asiste në fitoren e Lille ndaj Ren (VIDEO)

Edon Zhegrova ka shkëlqyer sonte në fitoren e Lille ndaj Ren në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Zhegrova ishte njeriu i ndeshjes, duke paralajmëruar kthesën në këtë ndeshje, kjo pasi ishte Ren që avansoi me golin e Guiri që në minutën e parë. Zhegrova golin e barazimit e realizoi në minutën e

Sulmuesi i Partizanit, Xhuliano Skuka transferohet në Francë te Metz!

Sulmuesi i Partizanit të Tiranës, Xhuliano Skuka, ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, teksa sot është prezantuar me fanellën e skuadrës së njohur franceze të FC Metz, që në historikun e saj ka fituar dy trofe të Kupës së Francës dhe dy Kupa të Ligës. Transferimi i

Pas 35 vitesh nën drejtimin e Olas, Lioni bëhet me pronar amerikan!

Lioni, një nga klubet më të njohura franceze, ka një pronar të ri. Zhan Mishel-Olas shiti në verë shumicën e aksioneve pas 35 vitesh në krye të klubit francez. Nën presidencën e tij, Lioni përjetoi periudhën më të shkëlqyer dhe më të suksesshme në histori. Skuadra franceze fitoi 18 trofe gjatë “mbretërimit”

Gjithsej të etiketuara

Mauro Ikardi ose te Galatsaraji ose në Ligën e 5-të franceze!

E ardhmja e Mauro Ikardit është vënë në udhëkryq. Pasi trajneri i PSZh-së, Kristofer Galtier vendosi ta përjashtojë atë nga ekipi i parë, Ikardi nuk arriti të lëviz me kohë dhe të gjejë ndonjë skuadër në një ndër kampionatet më të rëndësishme europiane, ashtu që tani si opsion i vetëm

Fabregas largohet nga Monako dhe transferohet në “Serie B”

Cesk Fabregas është larguar nga Monako pas tri viteve qëndrim në Francë. Mesfushori spanjoll ka vendosur që ta provoj veten në futbollin italian, edhe atë në Serie B. 35-vjeçari ka arritur tanimë marrëveshje përfundimtare me skuadrën e Komo. Ka qenë eksperti i transferimeve, Fabricio Romano që ka njoftuar se marrëveshja përfundimtare

Embolo transferohet te Monako

Skuadra franceze e Monakos ka arritur marrëveshje me homologët e Borusia Menhengladbahut për transferimin e sulmuesit Breel Embolo, njofton “Sky Germany”. Për shërbimet e sulmuesit zviceran Monako ka paguar 10 milion euro, derisa i njëjti me skuadrën nga Monte Karlo ka nënshkruar kontratë një vjeçare. Embolo pjesë e Gladbahut është nga vera

Ish trajneri i Romës bëhet trajner i Zhegrovës te Lille

Ish-trajneri i Romës, Paulo Fonseka edhe zyrtarisht sezonin e ri do të drejtojë skuadrën e Lillë në Francë, pjesë e së cilës skuadër është edhe futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova. Kampionët e sezonit të kaluar nuk arritën dot që të shkëlqenin edhe edicionin e kaluar dhe u detyruan të