FC Shkupi nuk shfrytëzoi terrenin vendas, barazim pa gola ndaj Tikveshit në ndeshjen e parë gjysmëfinale

FC Shkupi nuk ka arritur sërish të shënojë përballë Tikveshit, këtë herë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit pa gola në ndeshjen e fundit kampionale të zhvilluar thuajse një muaj më parë në Çair, të besuarit e trajnerit Mladen Zhizhoviq, përsëritën të njëjtën gjë

Sezonin 2021/22 luante për Shkupin, ndërsa në pranverë do veshë fanellën e Vardarit!

Vardari, skuadër kjo që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e fundit në Ligën e Parë, po tregohet shumë aktive në merkato, teksa gjatë ditës së sotme prezantuan edhe përforcimin e tyre të pestë, njofton "infOSport.mk". Pjesë e "kuqezinjëve" në pjesën pranverore do të jetë Aleksandar Gjurkovski, i cili pikërisht te

Derbi i shumëpritur shqiptarë mbyllet pa gola, super Voska Sport fiton sërish, Gostivari nuk i’a del dot

Derbi i madh shqiptarë midis Shkëndijës dhe FC Shkupit në Tetovë nuk ka dhuruar asgjë të re, pasi njëjtë sikurse edhe tre ndeshjet e fundit të zhvilluar në këtë fushë, edhe sot këto dy skuadra barazuan pa gola, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija kishte më shumë nga loja, mirëpo u mungonte ajo goditja