Shkëndija dhe FC Shkupi në TOP3 skuadrat më të mira mbarëshqiptare!

Edhe pse kampionati i Maqedonisë pozicionohet më dobët se ai i Kosovës dhe Shqipërisë, renditja më e fundit e UEFA-s në nivel klubesh tregon të kundërtën. Shkëndija dhe FC Shkupi bëjnë pjesë në TOP3 skuadrat më të mira shqiptare, duke lënë pas vetes shumë emra të njohur, si Partizani, Tirana,

Struga e mbyll me barazim, Shkupi nuk i ndahet, pranverë e nxehtë për titull na pret në vitin 2023

Me ndeshjet e javës së 18-të edhe zyrtarisht sot ka mbyllur siparin stinori vjeshtorë në Ligën e Parë të Maqedonisë, aty ku dominojnë tre skuadrat shqiptare, Struga Trim Lum, FC Shkupi dhe Shkëndija, njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum edhe përkundër barazimit në transfertën në Shkup përballë Skopjes, e mbylli pjesën e

Derbi i madh i pranverës, FC Shkupi-Shkëndija jashtë Çairit dhe pa tifoz!

Komisioni Disiplinor i Federatës së futbollit të Maqedonisë së Veriut, ka sjellur vendim përfundimtar për incidentet e ndodhura në ndeshjen e Kupës ndërmjet FC Shkupit dhe Shkëndijës me 9 nëntor në stadiumin e Çairit. Kampionët në fuqi të vendit janë dënuar me 6 ndeshje dhe 100 kilometra largë stadiumit të Çairit. “Bardheblutë”

FC Shkupi përsërit suksesin e gjeneratës së artë të Beqirit, Memedit! Mund Pobedën 6:0 midis Prilepit

FC Shkupi ka gëzuar tej mase tifozët e saj, “Shvercerat”, duke i rikujtuar ata për një moment te gjenerata e artë e Argjend Beqirit, Nexhmedin Memedit, Refik Arifit, Zoran Miserdovskit, Nebi Mustafit, Zekirja Ramadanit, Jane Nikollovskit, Ollxhaj Bajramit, etj. Skuadra e Goce Sedlloskit sot në Prilep përsëriti rezultatin e para 22

ZYRTARE, FC Shkupi ndeshjet si vendas do ti luaj 100 km larg Shkupit

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka reaguar shumë shpejtë pas incidentit që ndodhi në ndeshjen çerekfinale të Kupës midis FC Shkupit dhe Shkëndijës. Informacionet e “infOSport.mk” flasin se kampionët në fuqi të vendit, përveç që kanë humbur ndeshjen në mënyrë zyrtare 0:3 përballë Shkëndijës, duke humbur kështu mundësinë për të shpresuar

Fitore 3:0 në tavolinë për Shkëndijën dhe suspendim të stadiumit në Çair!

FC Shkupin e presin dënime shumë të rënda pas ndërprjes së ndeshjes kundër Shkëndijës, e vlefshme për çerekfinalet e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Me shumë gjasa këtë ndeshje skuadra nga Çairi do ta humbasë në tavolinë me rezultatin 3:0, ndërsa përveç kësaj ata i pret një dënim shumë i rëndë, që