E dhimbshme, në moshë 23-vjeçare humb jetën ish futbollisti i FC Shkupit!

Ish futbollisti i FC Shkupit, Mariano Ondo Monsuh Angong, është ndarë nga kjo botë në moshën e tij 23-vjeçare, pasi i njëjti kishte pësuar sulm në zemër gjatë kohës kur po zhvillonte stërvitje me kombëtaren e Guinejës Ekuatoriale, përcjellë “infOSport.mk”. Mariano Ondo pjesë e FC Shkupit ishte nga shkurti deri gushtin

Sparta Praga në regjinë e futsalistëve kosovar fiton derbin ndaj Slavia Praga

Sparta Praga në regjinë e futsalistëve kosovar, ka fituar derbin e kryeqytetit kundër Slavia Pragës në elitën e futsalit çek, njofton “infOSport.mk”. 4:2 doli të jetë rezultati përfundimtarë i këtij super dueli, në të cilin për  Sparta Pragën dy gola realizoi Drilon Maxharaj, ndërsa nga një gol tjetër shtuan Jeton Rukovci

Benzema i prinë listës së të nominuarve për “Topin e Artë”, Messi nuk është në listë

Lista përfundimtare për çmimin më prestigjioz individual është zbuluar sonte. “France Football” ka lajmëruar listën e të nominuarve për “Topin e Artë” për meshkujt më 2022, me lojtarin më të mirë në Europë që pritet të prezantohet zyrtarisht në një ceremoni që do të mbahet në tetor. Karim Benzema i Real

De Ketelaere realizon “hat-trik”, gati për debutimin në Serie A

Charles De Ketelaere ka shënuar golat e parë me fanellën e Milanit në një ndeshje miqësore para-sezonale kundër skuadrës së Serie C, Pergolettese, ndaj së cilës skuadër shënoi fitore 7:1. De Ketelaere filloi ndeshjen si titullar, duke realizuar hat-trik që në pjesën e parë apo më saktë brenda 26 minutave, duke

Leopardi duke ndjekur futboll! Sa prej jush do e vazhdonit lojën…!? (VIDEO)

Afrika njihet si “atdheu” i shumë kafshëve të egra, derisa shpesh herë kemi parë që ato shëtisin lirshëm edhe nëpër vende publike. Pikërisht kjo gjë kishte ndodhur në këtë kontinent, kur gjatë një ndeshje futbolli midis shokësh, papritur si një i “ftuar” special ishte një leopard. Ky leopard ishte shtrirë disa metra

Antverpeni përforcon mbrojtjen me argjentinasin e Boka Xhuniors në prag të sfidës kthyese me Dritën

Antverpeni belg, ndryshe kundërshtarë i Dritës së Ardian Nuhiut në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, ka përforcuar rradhët e veta para ndeshjes kthyese të cilën e zhvillon të enjten (28 korrik) në stadiumin “Fadil Vokrri”. Rezultati nga ndeshja e parë në Belgjikë (0:0), ka frikësuar drejtuesit e kësaj

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Shkëndija-Ararat

Të enjten KF Shkëndija e zhvillon duelin e parë ndaj Ararat Yerevan në kuadër të raundit të parë të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Tashmë kanë dalur në shitje biletat për këtë ndeshje e cila zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup. Me këtë rast KF Shkëndija inkurajon gjithë mbështetësit e saj

Radeski prezantohet te Pjunik, bashkë me të edhe ish futbollisti i Shkëndijës

Marjan Radeski edhe zyrtarisht është prezantuar te skuadra e tij e re, Pjunik nga Armenia. Futbollisti i deridjeshëm i FC Shkupit ofertën e armenëve e kishte pranuar që me datë 1 korrik, kur edhe “infOSport.mk” ju kishte njoftuar me kohë, ndërsa vetëm sot erdhi prezantimi. Bashkë me Radeskin u prezantuan edhe

Arrestohen katër shqiptarë, vodhën vilën e “Fenomenit” në Ibiza

Policia e Spanjës ka arrestuar gjashtë persona mes tyre edhe një femër në qytetin Denia të Alikantes në Malaga si autorë të dyshuar të vjedhjes së një sasie të konsiderueshme bizhuterish dhe parash nga shtëpia në Ibiza të ish-futbollistit të njohur brazilian dhe presidentit aktual të Real Vajadolidit, Luis Nazario

Skandal në Francë, ftonte fëmijët për stërvitje në shtëpi dhe i përdhunonte, trajneri dënohet me 10 vite burg!

Një ngjarje tepër e rëndë ka tronditur futbollin e moshave në Francë. Ish-trajneri i futbollit të FC Magnanville, Alain,  u dënua me 10 vjet burg për përdhunim dhe sulm seksual ndaj të miturve, nga mosha 13 deri në 17 vjeç. Midis viteve 2016 dhe 2019, ai akuzohet se kishte abuzuar me