Liga Europa, eliminohen Lacio dhe Trabzonspori i Bardhit! (VIDEO)

Kanë përfunduar 8 përballjet e para të mbrëmjes në Liga Europa, e ku pa dyshim se senzacion është eliminimi i skuadrës së Lacios. Skuadra e njohur italiane në ndeshjen e fundit të grupit “F” u mund nga Fejenordi me rezultatin minimal 1:0. Kjo fitore skuadrës holandeze i siguroi pozitën e parë

Liga Europa, futbollisti shqiptarë i shënoi Romës së Murinjos (VIDEO)

Përparim Hetemaj i shënoi Romës së Murinjos sonte në ndeshjen që skuadra e tij, HJK Helsinki e zhvilloi në kuadër të ndeshjeve në grupe të Liga Europa, raporton “infOSport.mk”. Hetemaj realizoi golin e vetëm për skuadrën finlandeze, që në fund pësoi disfatë 2:1. Hetemaj shënoi golin e barazimit në minutën e 54-të,

Goli i Enis Bardhit në stilin “alla” Ronaldinjo nën murin e gjallë (VIDEO)

Enis Bardhi ka gjetur golin e tij të parë me Trabzonsporin në ndeshjet e Liga Europa, pasi shënoi në fitoren e thellë 4:0 ndaj Monakos, shkruan “infOSport.mk”. Goli i Bardhit ishte i jashtëzakonshëm, me shkupjanin që vendosi të kopjoj legjendën braziliane Ronaldinjo, duke shënuar një gol mjaft të bukur nga gjuajtja

Goli i Kueven ndaj Shamrok, të cilin patjetër që duhet ta shihni (VIDEO)

FC Shkupi mbrëmë në Dublin doli të jetë i pafat, pasi në minutën e 8-të, të kohës shtesë pranoi golin e tretë, duke pësuar kështu disfatë 3:1 në ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë të Liga Europa kundër skuadrës së Shamrok Rovers. Bazuar në atë që skuadra shkupjane e

Misioni drejt “play-off” të Liga Europa, FC Shkupi luan 90-të minutat e para ndaj Shamrok

FC Shkupi sonte do ta zhvillojë ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues në Liga Europa kundër skuadrës irlandeze të Shamrok Rovers. “Tallaght Stadium” në Dublin do të jetë arena e parë e përballjes ndërmjet kampionit të vendit tonë dhe asaj kampione të Irandës. Për FC Shkupin kjo është një nga

Skandal nga irlandezët para ndeshjes me FC Shkupin, skuadra nga Çairi jep detaje nga incidenti

Skuadra e FC Shkupit sonte do të zhvillojë ndeshjen e parë të raundit të tretë eliminator në kuadër të Liga Europa. Kundërshtarë i shkupjanëve është skuadra irlandeze e Shamrok Rovers, por në rrugën drejt Irlandës, skuadrës shqiptare i ka ndodhur një e papritur. Siç bëri të ditur klubi shqiptar në rrjetet

FC Shkupi mësoi kundërshtarin e mundshëm të “play-off” në Liga Europa

FC Shkupi ka mësuar kundërshtarët e mundshëm për në ndeshjet e “play-off” të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi në rast se do të eliminonte ekipin e Shamrok Rovers nga Irlanda në turin e tretë eliminatorë të Liga Europa, në “play-off” do të luante me skuadrën humbëse nga përballja e

Kundërshtarë të njëjtë për FC Shkupin edhe në Liga Europa

FC Shkupi pak më parë ka mësuar edhe emrat e kundërshtarëve të saj në Liga Europa, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, gjithnjë nëse skuadra nga Çairi do të eliminohej në turin e dytë të Ligës së Kampionëve nga ana e Dinamo Zagrebit, njofton “infOSport.mk”. Nëse FC

Penaltitë i siguruan trofeun e dytë europian Frankfurtit, Ramzi tradhëtoi Renxhersin (VIDEO)

Për herë të parë pas vitit 1997, ndodh që një skuadër tjetër gjermane, përveç Bajernit të Munihut të fitoj një trofe europian. Është skuadra e Ajntrahtit të Frankfurtit që triumfoi në finalen e Liga Europa, pasi sonte në “Ramon Sançez Pizhuan” në Seviljë, mundi Gllazgou Renxhersin pas ekzekutimit të penaltive,

Finalja e “Ligës së Konferencës” paralizon Tiranën, e mërkura pushim për institucionet publike

Qeveria Shqiptare ka vendosur që dita e 25 majit,(e mërkurë) të jetë pushim për të gjitha institucionet publike në Tiranë, kjo për shkak se kryeqendra shqiptare do të mirëpret finalen e Ligës së Lonferencës, që do të luhet në këtë datë në “Air Albania” mes Romës dhe Fejenordit të Roterdamit. Në