Shkëndija dhe FC Shkupi në TOP3 skuadrat më të mira mbarëshqiptare!

Edhe pse kampionati i Maqedonisë pozicionohet më dobët se ai i Kosovës dhe Shqipërisë, renditja më e fundit e UEFA-s në nivel klubesh tregon të kundërtën. Shkëndija dhe FC Shkupi bëjnë pjesë në TOP3 skuadrat më të mira shqiptare, duke lënë pas vetes shumë emra të njohur, si Partizani, Tirana,

Fërshëllyen himnin e Bullgarisë, UEFA gjobë FFM-së në vlerë prej 14.500 euro!

Shtëpia e Futbollit Europian, UEFA ka shqiptuar një gjobë në vlerë prej 14.500 euro për Federatën e Futbollit të Maqedonisë së Veriut, kjo si pasojë e fërshëllimave të tifozëve maqedonas ndaj himnit bullgar në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup me datë 26 shtator, në ndeshjen e

UEFA dënon Dinamon dhe FC Shkupin! Shkas, brohoritjet e përbashkëta të tifozëve të tyre, “BBB” dhe “Shvercerat”, “Vrite serbin”! (VIDEO)

Mbrëmë në stadiumin “Maksimir” në Zagreb, përveç spektaklit në fushë që dhuruan futbollistët e Dinamo Zagreb dhe FC Shkupit, një spektakël tjetër dhuruan në tribunat e stadumit edhe dy tifo grupet “Bed Blu Bojs” dhe “Shvercerat”, të cilët deri në momentet e fundit nuk ndaluan duke përkrahur skuadrat e tyre

UEFA shkurtoi listën e rivalëve të FC Shkupit! Nëse kalojnë Dinamon, ja me cilat skuadra mund të luajnë “bardhekaltërit”

FC Shkupi pasi eliminoi kampionët e Gjibraltarit, Lincoln RED IMPS FC siguroi një vend për në raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, ku do të përballet me gjigandët kroat të Dinamo Zagrebit. Nëse skuadra e Sedlloskit do të kalonte shumë herë kampionët e Kroacisë, atëherë në fazën e ardhshme

UEFA dënon Greqinë pas verpimeve skandaloze të tifozëve në ndeshjen ndaj Kosovës

UEFA e ka dënuar Federatën e futbollit grek pas ngjarjeve skandaloze në ndeshjen ndaj Kosovës. Tifozët vendas sulmuan me gjësende të ndryshme “Dardanët”, kishte provokime të mëdha, vendosje laseri si dhe futje të tifozëve në fushë. UEFA e dënoi Greqinë me një shumë prej 31.750 euro, duke detajuar pikat dhe arsyet e