Bardhi me Levanten siguruan mbijetesën, Ujpeshti përfiton 250 mijë euro

Levante me tre fitoret e njëpasnjëshme në La Liga arriti që të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit spanjoll, ndërsa pa dyshim se njëri ndër më të merituarit ishte edhe futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, njofton “infOSport.mk”. Levante mundi Malagan (1:0), Atletik Bilbaon (3:1) si dhe Seviljën (2:1), ndërsa Bardhi luajti vetëm

FIFA e “shpërblen” arbitrin e ndeshjes Inter-Juve

Edhe pse është i mbytur nga polemikat dhe kritikat për gjykimin jo fort të mirë në ndeshjen “derbi të Italisë” midis Interit dhe Juventusit, gjyqtari Daniele Orsato ka një arsye për të buzëqeshur. Komisioni i gjykimit të FIFA-s, që drejtohet nga ish-gjyqtari i njohur italian Pierluigi Collina, ka zyrtarizuar sot

Salah bojkoton Botërorin? Konflikt me sponsorin dhe Federatën e Egjiptit!

Mohamed Salah është padyshim lojtari i momentit. Ai cilësohet si zbulimi i këtij sezoni dhe kandidati kryesor për të hyrë në garën ndërmjet Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që kanë dominuar futbollin ndërkombëtar në dekadën e fundit. Popullariteti i Salah u rrit aq shumë, sa në javët e fundit ka

Verder Bremeni angazhon edhe një shqiptarë, kësaj rradhe nga Superliga shqiptare!?

Pas Milot Rashicës, të angazhuar gjatë merkatos së janarit, skuadra e njohur gjermane, e Verder Bremen, shumë lehtë mund të ndodhë që në verë të angazhojë edhe një futbollistë tjetër shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për sulmuesin e Kukësit, Sidrit Guri, i cili po zhvillon një super sezon me kampionët në

Kejn shënon, Totenhemi fiton dhe sërish ka 5 pikë më shumë se Çelzi (VIDEO)

Golat e Dele Ali dhe Hari Kejn i siguruan një fitore shumë të rëndësishme Totenhamit. “Spërsat” para tifozëve të tyre me rezultatin 2:0 mundën Uatfordin në ndeshjen e javës së 35-të, duke përforcuar pozitën e 4-të në renditje, pasi në dy ndeshjet paraprake kishin marrë vetëm një pikë (kishin humbur

Durmishi shënon, Betisi Europën siguron (VIDEO)

Futbollisti me origjinë nga Tetova, Riza Durmishi, i lindur në Danimarkë, sonte ka qenë ndër protagonistët kryesor në fitoren e Betisit ndaj Malagas, njofton “infOSport.mk”. Durmishi që mbron ngjyrat e përfaqësueses së Danimarkës shënoi golin e parë në fitoren 2:1 të Betisit, skuadër kjo që rikthehet në këtë mënyrë në Europë,

Qato i pakënaqur nga disfata e Shkëndijës ndaj Pobedës në Strumicë

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani nuk ka fshehur pakënaqësinë nga humbja e djeshme 2:1 me Pobedën në Strumicë, ndërsa duke mos dashur të komentojë referimin, akcentin kryesor vendosi te paraqitja e dobët e futbollistëve të tij. Fakti që ekipi tetovar ka siguruar titullin dhe formacioni i kombinuar nuk arsyetojnë shfaqjen e

Edhe një super gol tjetër, kësaj rradhe nga liga e dytë e SHBA-ve (VIDEO)

Një gol fantastik patën mundësinë të shohin tifozët e pranishëm në ndeshjen midis Otava Fjuri dhe Sinsinati, ndeshje kjo e vlefshme për Ligën e Dtë në SHBA,  e njohur ndryshe si Soccer League (USL). Mysafirët nga Sinsinati shënuan fitore me rezultatin 0:3, ndërsa të gjithë në stadium u mahnitën me golin