Juventusi nuk lëshon frontin, mund në transfertë Xhenoan e Behramit dhe Pandevit (VIDEO)

Juventusi nuk ka ndërmend të lëshojë frontin edhe këtë vit në “Serie A”, teksa vazhdon të udhëheq vallën edhe pas javës së 29-të, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Mauricio Sarri sonte në stadiumin “Luixhi Feraris” mposhtën Xhenoan e Valon Behramit dhe Goran Pandevit me rezultatin 3:1. Që të 4 golat u

Futbollisti kosovar, kam refuzuar Liverpullin dhe Real Madridin

Ylli kosovar, Donis Avdijaj në një intervistë për ‘Sport1’ ka treguar se si kishte refuzuar ofertat nga skuadrat gjigande europiane, si Liverpull dhe Real Madrid për Shalke 04. Ai thotë se është penduar që ka refuzuar ofertën e skuadrës angleze të Liverpull, që këtë vit u shpall kampion në Premierligë. “Gabimi im

Kirovski: Jam këtu që të arrijmë objektivin, inkuadrim në LPFMV

Një ndër sulmuesit më të spikatur në futbollin elitarë vendor, Hristijan Kirovski, sezonin e ri futbollistik do të veshë fanellën e Gostivarit, drejtuesit e së cilës skuadër futen me ambicie shumë të mëdha, inkuadrim në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ai me skuadrën e Gostivarit ka nënshkruar kontratë

Gostivari vjen me një super goditje, transferon ish sulmuesin e Shkëndijës

Gostivari ka prezantuar Hristijan Kirovskin si përforcimin e parë në prag të sezonit të ri futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Kirovski te Gostivari vjen nga rradhët e Struga Trim Lum, te e cila skuadër sezonin e kaluar në 22 ndeshje realizoi 5 gola. Ndryshe gjatë karrierës së tij, Kirovski kishte luajtur edhe me

Hakimi firmos kontratë 5-vjeçare me Interin, ja detajet

Pas këmbimit të bujshëm mes Artur dhe Pjaniç, një tjetër transferim i madh ka ndodhur gjatë ditës së sotme në futbollin europian. Ashraf Hakimi prej sot edhe zhyrtarisht është një futbollistë i ri i Interit. Për shërbimet e tij “Zikaltërit” në arkat e Real Madridit do të paguajnë 40 milionë euro. Siç raportojnë

Sedat Berisha dhe Struga Trim Lum ndërprejnë bashkëpunimin

Mbrojtësi shkupjan Sedat Berisha dhe skuadra e Struga Trim&Lum kanë vendosur të ndahen, duke ndërprerë bashkëpunimin me marrëveshje të dyanshme. Berisha te Struga Trim Lum erdhi në merkaton e janarit nga rradhët e Dritës së Gjilanit. 30 vjeçari tani duhet të vendos për klubin e rradhës ku do të vijojë karrierën,

Struga Trim Lum përforcon portën me një veteran

Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme ka arritur marrëveshje me portierin veteran Raif Mirseloski, njofton “infOSport.mk”. 35-vjeçari me origjinë nga Struga te skuadra e Struga Trim Lum vjen nga rradhët e Ohrid 2004, pjesë e së cilës ishte nga janari i këtij viti. Mirseloski me Struga Trim Lum ka nënshkruar