Akademia Pandev nënshkruan me turkun Akgul

Hakan Akgul është përforcimi më i ri i Akademia Pandev, njofton "infOSport.mk". Mesfushori i talentuar 19-vjeçar me skuadrën nga Strumica ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë. Akgul te Akademia Pandev vjen nga rradhët e skuadrës së Fatih Karagumruk, aty ku edhe ka kaluar të gjitha grupmoshat. Për futbollistin turk Liga e

Pas Cvetanoskit, Ak. Pandev nënshkruan edhe me sulmuesin gjeorgjian, Ergemlidze

Akademia Pandev ka vazhduar me transferimin e futbollistëve të rinj, me të cilët drejtuesit e skuadrës besojnë se në pranverë pa shumë probleme do të siguronin mbijetesën në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, shkruan “infOSport.mk”. Emri i fundit që i bashkohet skuadrës nga Strumica, është sulmuesi gjeorgjian, Mikeil

Luajti me Partizanin e Tiranës, sot nënshkroi me Ak.Pandevin!

Matej Cvetanoski, i cili së fumdmi ishte pjesë e Partizanit të Tiranës, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë te skuadra e Akademia Pandev, njofton “infOSport.mk”. Kështu sulmuesi 25-vjeçar rikthehet në futbollin vendor pas saktësisht 12 muaj, pas aventurave që pati në Hungari me skuadrën e Gyirmót FC dhe në Shqipëri

Partizani i Tiranës bënë për vete sulmuesin tetovar Remzifaik Selmani

Partizani i Tiranës, siç mëson “infOSport.mk”, ka bërë për vete ish sulmuesin e Shkëndijës dhe Renovës, Remzifaik Selmani. Sulmuesi tetovar gjatë ditës së sotme pritet të ju nënshtrohet vizitave mjekësore dhe nëse gjithçka do të jetë në rregull i njëjti me “Demat e Kuq” nga Tirana do të nënshkruaj kontratë

Partizani i ka vënë syrin Cakes së Shkëndijës

Klisman Cake shumë lehtë mund të ndodhë që të largohet nga Shkëndija gjatë këtij afati kalimtarë. Sipas "Panorama Sport", Cake është i zgjedhuri i Partizanit për qendrën e mbrojtjes. I njëjti burim mëson se lojtari dëshiron të largohet nga Shkëndija për shkak të minutave të pakta dhe drejtuesit e të kuqve e

Portieri Alban Miftari rikthehet në futbollin vendor

Portieri shkupjan, Alban Miftari është rikthyer në futbollin vendor, duke i thënë "PO" skuadrës së Besës nga Dobërdolli, që garon në Ligën e Dytë. Alban Miftari vjen nga kampionati i Shqipërisë, aty ku së fundmi ishte pjesë e klubit të Bylisit, i njohur atje si portieri rekord i Kategorisë së Parë,

Pas Ennur Totre, Shkëndija gati të shpërthejë edhe bombën e rradhës!

Shkëndija ka bërë një super merkato, teksa në rradhët e veta gjatë këtij afati kalimtarë ka arritur të sjellë disa emra shumë të bujshëm, që mund të ndryshojnë pasqyrën e skuadrës, por edhe rrjedhojën e kampionatit në pranverë, kur është në pyetje titulli kampion, shkruan “infOSport.mk”. Drejtuesit e skuadrës tetovare gjatë

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Enur Totre sërish veshë fanellën e Shkëndijës!

Shkëndija ka gëzuar tej mase tifozët e saj, teksa sot ka prezantuar mesfushorin me ADN kuqezi, Enur Totre. Lajmin për rikthimin e bujshëm të Totres te Shkëndija, “infOSport.mk” e kishte paralajmëruar saktësisht dy javë më parë, ndërsa sot i njëjti bëhet realitet. Totre te Shkëndija do të luaj në formë huazimi

Voska Sport huazon sulmuesin Murati te KF Arsimi

Sulmuesi 22-vjeçar i Voska Sport, Vahit Murati, 6 muajt e ardhshëm do të luaj në formë huazimi te skuadra e KF Arsimit nga Çegrani, që gjithashtu garon në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Murati ishte autorë i 6 golave në stinorin vjeshtorë, mirëpo konkurrenca e madhe në repartin e sulmit, sidomos