Vjenë, vritet me armë zjarri ish-futbollisti i kombëtares austriake me origjinë turke!

Ish-futbollisti i Kombëtares së Austrisë me origjinë turke, Volkan Kahraman, ka mbetur i vrarë gjatë ditës së sotme, pas një sherri banal që ka patur në rrugë. Ngjarja e rëndë është konfirmuar nga mediat austriake që kanë bërë të ditur se e njëjta ka ndodhur në kryeqytetin e Vjenës. Kahraman ishte vrarë

Rrahmani pjesë e formacionit të javës në “Serie A”

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, sipas “SofaScore” është zgjedhur në formacionin e javës 21-të në Serie A. Napoli fundjavën që lamë pas triumfoi 3:0 ndaj Specias, teksa Rrahmani ishte ndër më të mirët në fushën e lojës. Futbollisti kosovar u vlerësua me notën 7.8, ndërsa përveç tij nga rradhët e

E bujshme, Mirlind Daku i Kosovës i bashkohet kombëtares së Shqipërisë!

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku, i cili aktualisht luan në kampionat slloven me skuadrën e NK Mura, shumë shpejt do ti bashkohet kombëtarës se Shqipërisë. Televizioni nga Kosova, “Kanal10” mëson se Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta

Barcelona me plane të qarta për në verë, mësoni 3 emrat e zgjedhur nga “katalunasit”!

Skuadra e Barcelonës ka një plan konkret për merkaton e verës. 3 janë emrat kryesorë ku do të fokusohet merkato e ekipit “katalunas”. Ata janë mesfushori belg Janik Karasko që luan me Atletiko Madridin, mesfushori maroken Sofian Amrabat që luan me Fiorentina si dhe sulmuesi brazilian Vitor Roke. Sipas “Mundo Deportivo”, që

Struga Trim Lum vazhdon përgatitjet në Strugë, trajneri Zaharievski flet për fazën në Turqi

Prej sot skuadra e Struga Trim Lum ka filluar me fazën e tretë dhe të fundit të përgatitjeve, të cilat do i zhvillojmë në Strugë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e vjeshtës të hënën u rikthye nga Turqia, aty ku kaloi fazën kryesore të përgatitjeve, nga të cilat shumë i kënaqur kishte

Lajm pikëllues nga Kroacia, ndërron jetë trajneri legjendarë Çiro Bllazheviç!

Një lajm pikëllues na vjen nga Kroacia, e që ka të bëjë me vdekjen në moshën 88-vjeçare të trajnerit legjendarë, Miroslav “Çiro” Blazeviç. Tekniku i famshëm kroat, i cili vitet e fundit po luftonte me kancerin,ka qenë trajner i PAOK të cilin e çoi në finalen e kupës greke me Olimpiakos,

Zyrtare: Belgjika emëron seleksionuesin e ri

Federata e Futbollit belg ka vendosur për pasuesin e Roberto Martinez, i cili u largua nga drejtimi i Belgjikës, pas dështimit në Kupën e Botës “Qatar 2022”. Vendin e strategut spanjoll te kombëtarja belge do ta zë italiani, Domeniko Tedesko. 37-vjeçari, i cili gjatë muajit shtator u shkarkua nga drejtuesit e skuadrës

Tragjedi e re në Turqi: Një tjetër futbollist dhe dy trajnerë gjenden të vdekur nën rrënoja

Tërmetet shkatërruese që morën jetën një numri të madh njerëzish në Turqi dhe Siri kanë goditur rëndë edhe sportin, pasi të vdekur kanë mbetur edhe sportistë të njohur, ndërsa disa prej tyre ende janë në kërkim. E gjithë Turqia u trondit nga rasti i portierit të Malatyas, Ahmet Eyup Turkaslan, trupi

Gjithsej të etiketuara

Raportime të reja nga Turqia lidhur me Atsu, te Hatayspor thonë se ende nuk e kanë gjetur!

Edhe pse vetëm një ditë më parë nga Turqia na erdh një lajm i mirë që kishte të bëjë me gjetjen e futbollistit të Hatayspor, Kristian Atsu, nën rrënojat e banesave të shkatërruara nga tërmeti i fuqishëm prej 7.8 ballëve që kishte kapluar një pjesë të Turqisë në kufi me

Gjest i bukur, Leo Messi dhuron 3.5 milionë euro për tragjedinë në Turqi!

Një ndër futbollistët më të mirë që ndonjëherë ka njohur Bota e futbollit, Lionel Messi, që së fundmi u shpall edhe kampion Bote me Argjentinën në Katar, thuhet se ka dhuruar plotë 3.5 milion euro për  zonat e prekura nga tërmeti në Turqi. Këtë super gjest, argjentinasi e ka bërë vetëm