Dëmtimi i Dybalas nuk është serioz, Morata do të mungojë një muaj!

Alvaro Morata dhe Paulo Dybala mengjësin e sotëm kanë zhvilluar vizitat mjekësore në “J-Medical”, ku u janë nënshtruar ekzaminimeve specifike për të vlerësuar dëmtimet muskulare që pësuan në ndeshjen kundër Sampdorias. Sulmuesi spanjoll ka kryer i pari vizitat dhe menjëherë pas tij edhe ylli argjentinas. Sipas asaj që mëson “Sky Sport”

Spanjolli Pedro shkruan histori në derbi ndeshjen, Lacio – Roma

Lacio e ka fituar derbin e zjarrtë të kryeqytetit italian kundër Romës, në kuadër të javës së 6-të në Serie A. Lacio shënoi fitore 3:2 ndaj të përzgjedhurve të Hoze Murinjos, ndërsa një nga realizatorët e golave për “lacialët” ishte edhe futbollisti spanjoll, Pedro Rodriguez që shënoi golin e dytë në

Në ndeshjen Ipsuiç – Shefilld Vendzi ndodhi një ndër “vjedhjet më të mëdha” në historinë e futbollit (VIDEO)

Goli i Ipsuiç i shënuar nga Chaplin në minutat e fundit të takimit përballë Shefilld Vendzi, nga shumë media po konsiderohet si njëra nga vjedhjet më të mëdha në histori të futbollit. Mysafirët e Shefilld Vendzi ishin në epërsi nga pjesa e parë me golin e shënuar nga mesfushori Adeniran. Por goli

Mbape tërbohet me Nejmarin: Ky endacaku nuk ma pason topin!

Kur të gjithë prisnin që yjet e PSZh-së të dominonin Francën dhe gjithë Europën, po ndodh e kundërta. Prania e emrave të mëdhenj ka shtuar ndjeshëm konkurencën mes tyre, sidomos pas ardhjes së Lionel Mesit. Klubi francez vazhdon të përçahet dita-ditës, ndërsa këtë herë është dyshja që dikur reflektonte një harmoni

Akrapoviç: Struga Trim Lum përfitoi nga gabimi ynë, ata nuk e goditën asnjëherë portën tonë!

Shkëndija nuk shkoi më shumë se një barazim 1:1 në transfertën ndaj Struga Trim Lum, skuadër kjo që edhe njëherë tjetër u tregua si një skuadër serioze, duke ju bërë me dije të gjithëve se edhe këtë vit pretendon vendet që sigurojnë Europën. Shkëndija kishte më shumë nga loja, megjithatë Struga

Samir Nasri i thotë lamtumirë futbollit! Tregon edhe arsyen…

Pa një klub që nga largimi i tij nga Anderlecht më 2020, Samir Nasri nuk e kishte shpallur ende largimin e tij nga futbolli. Më 12 shtator, ish-mesfushori iu bashkua “Canal +” në rolin e një opionisti, për mbrëmjet europiane të kanalit televiziv me pagesë. Ish-futbollisti i kombëtares së Francës (41

Ish futbollisti i Shkëndijës i shënon sërish Mariborit në Slloveni

Ish futbollisti i Shkëndijës, Zeni Husmani i ka mohuar fitoren skuadrës së njohur sllovene, Maribor, në ndeshjen e vlefshme të javës së 11-të në Ligën e Parë, duke shënuar golin e barazimit për Domzhalen e tij, 3 minuta para fundit të takimit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse Maribori kishte avantazh prej 3:1,

Kumanovari Selahi shënon golin debutues në elitën e futbollit kroat (VIDEO)

Lindon Selahi, kumanovari i cili ka veshur edhe fanellën e kombëtares shqiptare, ditën e sotme me fanellën e Rijekës ka gjetur golin debutues në elitën e futbollit kroat, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Selahi te Rijeka u transferuar gjatë merkatos së verës, kur erdhi nga skuadra e Tuente, edhe pse edicionin e kalular