Xhoshua mundi me pikë Frenklin, fundi solli  një përplasje të gjerë mes dy kampeve!

Entoni Xhoshua ka fituar super përballjen me boksierin amerikan, Xhermejn Franklin, edhe atë me një vendim unanim të gjyqtarëve. Britaniku Xhoshua triumfoi pas 12 raundeve, atje ku pas luftës vlerësimi i gjyqtarëve ishte në anën e tij118-111, 117-111 dhe 117-111. Xhoshua e kishte një dominim gjatë meçit, por që edhe kundërshtari u

Besir Alili fiton medaljen e bronzit në turneun e fuqishëm “Dan Kolov”

Paraqitjet e shkëlqyeshme në turneun e fuqishëm dhe prej më prestigjiozëve për senior "Dan Kolov", që po organizohet në Sofje të Bullgarisë, Besir Alili i kurorëzoi duke fituar medaljen e bronztë. Në kategorinë deri më 57 kg, shpresa më e madhe e mundjes në vendin tonë, ishte i shkëlqyeshëm edhe në

Boksieri shqiptar theret për vdekje në Gjermani

Të shtunën në mëngjes punonjësit në stacionin e trenit Gunzenhauser në Gjermani kishin gjetur një person pa shenja jete. Ai gjendej në hekurudhë dhe me plagë të marra nga një mjet i mprehtë. Është zbuluar se bëhet fjala për ish-kampionin në boks për zonën e Norbayerit të Gjermanisë, boksierin me rrënjë

Jasin Lama fiton sërish me nokaut në boksin profesionist

Shkupjani Jasin Lama vazhdon të shkëlqejë edhe në boksin profesionist, aty ku mbrëmë në Durrës zhvilloi edhe meçin e tij të dytë, njofton "infOSport.mk". Lama përballë kishte hungarezin Gyula Rozsas, të cilin e nokautoi që në fazën e hershme. Kjo fitore solli mjaft gëzim në mesin e gjithë spektatorëve shqiptarë, në veçanti