Distria Krasniqi i sjell medaljen e parë të artë Kosovës nga Lojrat Olimpike në Tokio

Super lajm na vjen nga Tokio, aty ku po mbahen Lojrat Olimpike. Distria Krasniqi i ka siguruar medaljen e parë të artë Kosovës, duke fituar finalen e Lojërave Olimpike në xhudo. Ajo në ndeshjen vendimtare mundi japonezëm Funa Tonaki. Krasniqi ka fituar me pikë. Kjo është medalja e parë për Kosovën

Punoi me vite me Nurov, por dikush tjetër shkon në Tokio me të, trajneri i tij Vrenezi paralajmëron padi

Seleksionuesi Lulzim Vrenezi punoi për 6 vite të plota me mundësin Mogamedgaxhi Nurov, duke e përgatitur për Lojërat Olimpike në Tokio. Por në moment të fundit, në vend të trajnerit Vrenezi, bashkë me mundësin Nurov, dikush tjetër u zgjodh të shkojë në Lojërat Olimpike. Kjo ndodh vetëm në vendin tonë, ndërsa një

Konor pësoi dëmtim të frikshëm, largohet me barrelë (VIDEO)

Irlandezi Konor MekGregor ka humbur duelin e peshave të lehta në UFC përballë amerikanit Dustin Poirier. Në Las Vegas, sfida është vendosur nga KO teknik, pasi irlandezi pësoi një dëmtim të frikshëm në kyçin e këmbës. https://twitter.com/i/status/1414080096734875653 Në duelin e tretë mes tyre, MekGregor ka vendosur këmbën keq, duke nxjerrë kyçin në

Bota e boksit në zi, pas 11 ditëve në koma ndërron jetë boksieri 18-vjeçar nga Jordani

Boksieri Rashed El-Suaisat ka ndërruar jetën në moshën 18 vjeçare, pasi i njëjti për 11 ditë të plota kishte qenë në koma. Boksieri jordanez u nokautua në datën 16 prill nga rivali estonez, Anton Uingradou në kampionatin e boksit për të rinjtë që po zhvillohet në Poloni. Që nga ajo kohë

ZYRTARE, Nurmagomedov nuk do të ngjitet më në oktagon!

Khabib Nurmagomedov nuk do të ngjitet më kurrë në oktagon. Tani është gjithçka e qartë dhe ka formë zyrtare. Pas spekulimeve të shumta mbi një rikthim të mundshëm të “shqiponjës nga Dagestani” dhe hamendësimeve të presidentit të UFC Dana Uajt, tani është edhe vetë 51-vjeçari që konfirmoi lajmin e bujshëm. Dana

Dueli historik mes Xhoshua dhe Fjuri më afër se kurrë

Entoni Xhoshua Tajson Fjuri kanë arritur marrëveshje që t’i zhvillojnë dy përballje brenda këtij viti. Dy kampionët e peshave të rënda janë duke tentuar që të shpallen kampion të unifikuar të peshave të rënda, derisa të pasionuarit e boksit kanë mundësinë që të shohin një spektakël. Fillimit, Xhoshua dhe Fjuri kishin kërkuar

Florian Marku ka gati surprizën e madhe për fansat e tij

Boksieri shqiptar, Florian Marku, i cili kohët e fundit është ne qendër të vëmendjes në boksin botëror, ka postuar një foto me ekipin e tij në rrjetin social “Tëitter”, me shkrimin “Netë të mëdhaja po vijnë”. 28-vjeçari, prej disa kohësh është zhvendosur në Angli, me qëllim që të stërvitet në palestrat

KM Liria me 5 kampionë nga kampionati zgjedhor për U23

Gjatë ditës së sotme, në qytetin e Prilepit u organizua kampionati zgjedhor për U23, aty ku fjalën kryesore e kishin mundësit e KM Liria nga Shkupi, njofton “infOSport.mk”. Gjithsej 6 kampion dolën nga KM Liria, 3 nënkampion, derisa 4 mundësa u renditën si të tretët në kategoritë e tyre. Besir Alili (57

Ardian Azemi boksieri më i mirë, Naser Haruni trajneri më i mirë për vitin 2020

Federata e Boksit të Maqedonisë së Veriut ka vlerësuar Ardijan Azemin si boksierin më të mirë të vitit 2020 në vendin tonë. Në Kuvendin e Rregullt të federatës së boksit të mbajtur sot, numri një i këtij institucioni sportiv, Primislav Dimovski, ndau nga një shpërblim për Azemin si dhe për trajnerin