Shorti i Ligës së Kampionëve dhuron dy ndeshje të zjarrta që në fazën e 1/8 së finales

Dy ndeshje të zjarrta që në fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Paris Sen Zhermen – Bajern Munih dhe Liverpull – Real Madrid. Janë këto dy përballjet që kanë tërhequr vëmendjen e shortit të sotëm të hedhur në Nion të Zvicrës, aty ku kundërshtarët e tyre i

Liga e Kampionëve, të hënën mësojmë paret rivale të 1/8 së finales

Me përfundimin e ndeshjeve në grupet “E”, F”, “G” dhe “H” në Ligën e Kampionëve, kemi mësuar emrat e 16 skuadrave që do të luajnë në 1/8 e finales së këtij kompeticioni, shkruan “infOSport.mk”. Pas ekipeve si, Napoli, Liverpull, Porto, Klub Bryzh, Bajern Munih, Inter, Totenham dhe Ajntraht Frankfurt, një vend

Milani me stil kalon në fazën e eliminimit, Juve me ndihmën e Benfikës vazhdon, por vetëm në Liga Europa (VIDEO)

Milani ka arritur të marrë një fitore të madhe në “San Siro” ndaj Salzburgut në ndeshjen e fundit të grupit “E”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Piolit shënoi fitore 4:0 falë dopietës së Olivie Zhiru si dhe golave të shënuar nga Kruniç dhe Messias. Në këtë mënyrë Milani ka arritur të sigurojë vendin

Njihuni me 9 skuadrat që kanë siguruar kualifikimin tutje në Ligën e Kampionëve!

Me përfundimin e 8 përballjeve të mbrëmshme në Ligën e Kampionëve, dalë nga dalë kanë filluar të qartësohen disa gjëra. Gjithsej 9-të skuadra e kanë siguruar kualifikimin tutje në fazën e nokautit, shkruan “infOSport.mk” Napoli, Bryzh, Bajern Munih, Çelzi, Real Madrid, Mançester Siti, Borusia Dortmund, PSZh dhe Benfika janë ekipet që kanë

Asllani kishte shansin e jetës kundër Barcelonës, shpresojmë mos ta urrejnë tifozët “zikaltër” (VIDEO)

Mesfushori shqiptarë, Kristjan Asllani mund të ishte heroi i Interit mbrëmjen e sotme në “Kamp Nou” ndaj Barcelonës, ndeshje kjo që dhuroi spektakël, shumë emocione dhe plotë 6 gola të shënuar, nga 3 për të dyja skuadrat. Mesfushori kuqezi pati një rast të artë në minutën e 94-të, të takimit, mirëpo

Lum golash në Ligën e Kampionëve, ndeshje e çmendur me 6 gola në “Kamp Nou”

Lum golash sonte në ndeshjet e Ligës së Kampionëve, e ku e gjithë vëmendja ishte përqëndruar në “Kamp Nou”, aty ku Barcelona dhe Interi shënuan 6 gola në barazimin 3:3, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe në 8 ndeshje u realizuan plotë 36 gola, apo nga 4.5 gola për ndeshje. Ndeshja më efikase ishte ajo

Mane bën humor me Mylerin: Kujdes, mos i paso Levandovskit

Barcelona dhe Bajern Munih do të përballen mbrëmjen e sotme në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Por këtë herë Levandovski do të mbajë veshur fanellën e “katalunasve” dhe jo atë të “bavarezëve”, me të cilët fitoi gjithçka. Në të shkuarën polaku kishte një marrëdhënie mjaft të mirë me Tomas Mylerin,

Bajern Munih-Barcelona, ndeshja e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sot luhen ndeshjet e dyta të garave në grupe në Ligën e Kampionëve. Raundi i dytë do të nis me ndeshjet: Sporting-Tottenham dhe Plzen-Inter që startojnë nga ora 18:45. “Zikaltërit” duhet me patjetër të marrin tre pikët, pasi që fitorja do t’i jepte një shpresë që të tentojnë vendin e dytë

Tifozët e PSZh-së bojkotojnë ndeshjen ndaj izraelitëve të Makabi Haifa! Ja arsyeja…

Tifozët e Paris Sen Zhermen kanë bërë me dije se do të bojkotojnë udhëtimin drejt Izraelit për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Makabi Haifa, për shkak të kufizimeve të rënda që izraelitët kanë vendosur. Kufizimet u konsideruan të tepërta nga mbështetësit e kampionëve në fuqi të Francës, të cilët sipas

Liga e Kampionëve që në start vjen me disa super ndeshje

Faza e grupeve të Ligës së Kampionëve do të nisë zyrtarisht rrugëtimin më 6 shtator me sfida të “zjarrta” që në start. Më 6 shtator, dita e parë e Ligës së Kampionëve do të na dhurojë një duel titanësh mes Paris Sen Zhermenit dhe Juventusit, teksa dyta e dytë do të