Bruno Dita emër i ri te Shkëndija

Shkëndija ka kompletuar transferimin e mesfushorit Bruno Dita. Mesfushori defanziv 27 ishte pjesë e skuadrës së Skënderbeut në një prej sezoneve me të suksesshme të klubit që në sezonin garues 2017/2018 fituan titullin kampion, Kupën dhe Super Kupën e Shqipërisë, ndërsa për herë të dytë në historinë e korçarëve luajtën në

Sekretarët e federatave sportive zhvilluan takim pune te Shtëpia e Futbollit

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Maqedonisë(FFM), Filip Popovski inicoi një takim pune në “Shtëpinë e Futbollit” me përfaqësuesit më të mëdhenj të shoqatave të sportit në vendin tonë. Në mbledhjen morën pjesë krerët e FBM-së dhe FVM-së, Vladimir Georgievski dhe Zoran Karanoviq, përfaqësuesi i FHM-së, Slave Nikolov

Godet FC Shkupi, transferon kostarikanin, Rodrigez!?

FC Shkupi është pasuruar me një futbollistë nga Kostarika. Bëhet fjalë për mesfushorin Fredy Antonio Alvarez Rodrigez, i cili luan si mesfushorë, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse nga tabori “bardhekaltër” nuk kanë njoftuar rreth këtij transferimi, është “transfermarkt”, që ka zbuluar transferimin e 25-vjeçarit kostarikan, i cili mund të luaj edhe si

Tjetër interesim nga Premierliga për Vedat Muriqin

Leicester City ka filluar bisedimet me Fenerbahcen për transferimin e Vedat Muriqit. Mediumi turk “Star” raporton se klubi i madh nga Premierliga ka konfirmuar interesimin për blerjen e yllit të Kosovës, transmeton lajmi.net. Fenerbahce thuhet se e vlerëson Muriqin në 20 milionë euro. Muriqi i ka regjistruar 36 ndeshje këtë sezon në të

Asgjë nga transferimi i Toshevskit te FC Shkupi, transferohet te kampionët e Shqipërisë!

Kristijan Toshevski pritet të jetë afrimi i dytë i Tiranës në këtë merkato. Kampionët e ri të Shqipërisë synojnë që të jenë sa më konkurrues në Kupat e Europës dhe teksa Champions-i shtrëngon të afrojë, ka nisur prej ditësh puna për afrimet. “Panorama Sport” ka mësuar edhe goditjen e dytë

Padi penale kundër ish-presidentit të FFM-së dhe 26 personave tjerë

Policia Financiare ka ngritur padi penale kundër ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Ilço Gjorgjioski, ish-drejtoreshën e financave të FFM-së, Olgica Mladenovska si dhe 26 personave të tjerë, 11 prej të cilëve janë persona jurudik, nën dyshimin për përvetësimin e 2.4 milionë eurove nga llogaria e Shtëpisë