I kishte shënuar Shkëndijës në dy ndeshje me rradhë, tashmë “kuqezinjtë” dëshirojnë ta bëjnë për vete!

Shkëndija ka filluar përgatitjet për sezonin e ri, ku edhe këtë rradhë “kuqezinjtë” do na përfaqësojnë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve. Shkëndija edicionin e kaluar e mbylli me stil, pasi që disa javë më parë u shpall kampione, ndërsa forma e futbollistëve, sidomos në pjesën e dytë ishte shumë

Struga Trim Lum duke kërkuar Europën, sot i jep “AMININ” Vardarit për në Ligën e Dytë

Sot në elitën e futbollit vendor në program janë ndeshjet e javës së parafundit të sezonit 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Deri më tani është zgjedhur vetëm çështja e kampionit, dhe ajo është Shkëndija, ndërsa mbetet e hapur gara për vendin e tretë, që siguron Europën, ndërsa edhe më e zjarrtë është

Shkëndija përmbys Vardarin, FC Shkupi dhe Sileksi në pushim shkojnë me barazim

Shkëndija ka përmbysur rezultatin në ndeshjen përballë Vardarit që në 45 minutëshin e parë, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër se për momentin janë skuadër dukshëm më e mirë se ajo shkupjane, njofton “infOSport.mk”. Vardari avansoi me golin e Martin Mirçevskit pas 11 minutave lojë. Shtatëshkurti i vendasve shfrytëzoi një gabim të

“Shvercerat” marrin dhuratën e shumëpritur, FC Shkupi mundi rivalin e përbetuar Vardarin! (VIDEO)

FC Shkupi mundi Vardarin me rezultatin 2:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e parë për FC Shkupin pas 6 ndeshjeve pa fitore ndaj “kuqezinjëve” nga Parku i Qytetit. FC Shkupi ishte favorit absolut në këtë ndeshje, ndërsa një