Varane ka vendosur për të ardhmen e tij!

Reprezentuesi francez, Rafael Varane thotë së është shumë i lumtur te Real Madridi. Francezi po mendon të mbyllë karrierën te skuadra kampione në fuqi e Botës dhe Europës, edhe pse është herët të flitet për përfundimin e karrierës së tij. “Don Balon” raporton që 25-vjeçari ka ndër mend të rinovojë kontratën “përjetësisht” me madrilenët.   Gjithnjë

Gjithsej të etiketuara

UEFA golin e Rashicës e shpalli më të bukurin e vitit 2018

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, shënoi një gol të jashtëzakonshëm ndaj Ishujve Faroe në kuadër të Ligës së Kombeve më 14 tetor 2018. Ndërsa faqja zyrtare e UEFA Euro 2020 në Facebook e ka zgjedhur këtë gol si më të mirin për vitin 2018 në Ligën e Kombeve. https://www.facebook.com/EURO2020/videos/1404194946378448/ Goli i Rashicës ndaj Ishujve

Gjithsej të etiketuara

Renova transferon ish mesfushorin e Karabagut! 

Renova pasi vazhdoi kontratën me Florian Kadriun, futbollistit të vetëm që i skadonte kontrata e mëparshme në fund të këtij viti, tashmë ka arritur që të bëjë për vete edhe dy futbollistë të rinj. Pas Burhan Mustafov, me të cilin ‘gjipspunuesit’ arritën marrëveshje një vjeçare, ata për vete kanë arritur të bëjnë edhe

Stojkoski te Akademia Pandev prezantohet të enjten

Kristijan Stojkoski tashmë edhe zyrtarisht mund të konsiderohet një futbollistë i ri i Akademia Pandev. Burime të sigurta pranë ‘infOSport.mk’ bëjnë me dije se Stojkoski nga ana e drejtuesve të Akademia Pandev do të prezantohet të enjten me 3 janar, ndërsa vetëm dy ditë më vonë futbollistët do të ju nënshtrohen

Ramzi dhe Juventusi bëhen bashkë në qershor

Mesfushori i Arsenalit, Aron Ramzi sezonin e ardhshëm futbollistik do të luaj me fanellën e Juventusit. 27-vjeçari me ‘topçinjtë’ ka kontratë deri në fund të sezonit aktual, ndërsa pasi të njëjtën nuk kishte vazhduar, ai në Torino gjatë qershorit do të transferohet me parametra zero. Të dyja palët tashmë kanë arritur marrëveshje, sipas së

Ekskluzive, Renova nënshkruan me ish mesfushorin e Teutës

Renova ka bërë edhe përforcimin e parë zyrtarë në prag të vitit të ri, duke përforcuar mesfushën me një futbollistë shumë cilësorë, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra nga Xhepçishti ka nënshkruar kontratë një vjeçare me mesfushorin e Pobedës, Burhan Mustafov, i cili paraprakisht për 6 muaj ishte pjesë e skuadrës së Teutës nga Durrësi. “Pasi drejtuesit

E pabesueshme! Ramos këtë vit shpëton pa karton të kuq

Kapiteni i Real Madridit, Serhio Ramos për herë të parë në karrierën e tij, nuk është ndëshkuar me karton të kuq gjatë një viti kalendarik. Në karrierën e deritanishme 16 vjeçare, Ramos të paktën ishte ndëshkuar me një karton të kuq çdo sezon, duke përjashtuar vitin 2018-të. Ai për herë të fundit me

Godet Galatasaraji, transferon sulumesin e Totenhamit

Derisa kampionati është në pushim, drejtuesit e Galatasarajit po shohin mundësitë e përforcimit të skuadrës së tyre, që në stinorin pranveror do të tentojë të shkrijë epërsinë prej 6 pikëve ndaj kampionit vjeshtorë të dimrit, Bashakshehir, njofton ‘infOSport.mk’. Gjigandët nga Stambolli pjesën e parë të sezonit 2018/2019 e mbyllën në pozitën e 5-të me

Stojkoski përforcimi më i ri i Akademia Pandev

Kristijan Stojkoski, i cili së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë te skuadra e Akademia Pandev. Stojkoski pjesë e skuadrës ‘bardhekaltër’ nga Çairi ishte nga vera e vitit 2017-të, ndërsa brenda kësaj periudhe ai me FC Shkupin zhvilloi gjithsej 52 ndeshje, duke realizuar edhe 11 gola. Ai gjatë

Fenerbahçe i prish punë Milanit për Fabregasin

Skuadra italiane e Milanit do të duhet të ‘luftojë’ me Fenerbahçen për nënshkrimin e Cesk Fabregas. ‘Kuqezinjtë’ tashmë një kohë të gjatë po interesohen për shërbimet e spanjollit, i cili po numëron çastet e fundit nga qëndrimi i tij në ‘Stemford Brixh’. Kontrata e spanjollit me Çelzin skadon në fund të sezonit dhe