Nedim Bajrami mund të vishet “kuqezi”, e ndihmon edhe Spanja!

Një lajm i bujshëm nga Spanja mund t’i vijë në ndihmë Shqipërisë, kur është në pyetje afrimi i tetovarit, Nedim Bajrami. Ajmerik Laport do të luajë në Kampionatin Europian me Spanjën. Luis Enrike u kishte kërkuar prej kohësh drejtuesve të federatës të studionin mundësinë që mbrojtësi francez i Mançester Sitit të

Tetovari Bajrami: Ishalla vjen sa më shpejt ajo ditë që të veshë fanellën e Shqipërisë

Një futbollistë tjetër me origjinë nga Maqedonia për Shqipërinë. Është ky futbollisti tetovar, Nedim Bajrami, i cili aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Empolit, me të cilën skuadër këtë edicion siguruan ngjitjen në elitën e futbollit italian. Bajrami në këtë rrugëtim të suksesshëm u bë protagonist me 7 gola dhe

E bujshme, Fiorentina gati të harxhojë 17 mln euro për futbollistin tetovar!

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami futet në lupën e ekipeve “big” të Serie A. Burime të besueshme informacioni kanë bërë me dije ekskluzivisht për të përditshmen shqiptare, “Panorama Sport”, se Fiorentina është e gatshme për të bërë një ofertë të rëndësishme për kartonin e shqiptarit. Mirëpo, nuk pritet

E bujshme, Mevlan Adili në verë vishet “bardheblu”!

Mevlan Adili me paraqitjet e tij këtë edicion me fanellën e Vllaznisë në Superligën shqiptare ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave, si nga Shqipëria, ashtu edhe nga jashtë. Shkupjani Adili ishte një komandant i vërtetë në mbrojtjen e Vllaznisë së Shkodrës, ndërsa një gjë e tillë nuk ka mbetur pa u

Tetovari Bajrami shënon në fitoren ndaj Krotones, për tu bërë protagonist në festën e Empolit për rikthimin në “Serie A”!

Empoli i mesfushorit shqiptar, Nedim Bajrami, ditën e sotme edhe matematikisht arriti të sigurojë rikthimin në “Serie A”, duke lënë pas vetes në këtë garë Salernitanan, që në dy xhirot e fundit të sezonit do të tentojë të ruajë atë pozitë të dytë, që gjithashtu siguron kualifikimin e drejtëpërdrejtë në

Kumanovari Aliji asiston në golin e vetëm që Honvedit të tij i’a siguroi mbijetesën në Hungari (VIDEO)

Këtë fundjavë në elitën e futbollit hingarez u zhvillua java e parafundit, që rezultoi të jetë me fat për skuadrën e Honved, pjesë e së cilës është kumanovari Naser Aliji, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për ekipin e DVTK të dyshes shqiptare, Odise Roshi-Hysen

Partizani falë Jasir Asanit rikthehet në pozitën e parë në Superligën shqiptare (VIDEO)

Jasir Asani ka rezultuar deçiziv në fitoren e Partizanit ndaj Apolonisë në ndeshjen e vlefshme të javës së 31-të në Superligën shqiptare, teksa shënoi golin e vetëm të fitores, duke rikthyer “Demat e Kuq” në krye të renditjes, njofton “infOSport.mk”. Asani golin e vetëm në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”

Lajm bombastik nga Italia, Alioski i bashkohet Elmazit te Napoli!

Një lajm bombastik na vjen nga Italia. Siç raporton “Tuttosport”, Napoli është i interesuar për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili do mund të mbulonte mjaft mirë krahun e majtë të mbrojtjes. Për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Napoli është i gatshëm të harxhojë 10 milion euro, shumë kjo e

E bujshme, pasi nuk arritën me tetovarin Bajrami, FSHF gati të vesh “kuqezi” një strugan

Edhe përkundër dëshirës së madhe dhe tentativave për të veshur “kuqezi”, Nedim Bajramin, një dëshirë e tillë e krerëve të Federatës shqiptare të futbollit, por edhe vetë futbollistit nuk u realizua, kjo për shkak rregullores së re të FIFA-s, që thoshte se një futbollistë që ka luajtur me moshat e

Ademi, lojtari që sakrifikon veten: Më jepni një injeksion, qoftë edhe në kokë vetëm për të luajtur me Viljarealin!

Arijan Ademi pritet të luajë sonte për Dinamo Zagrebin në ndeshjen çerekfinale të Liga Europës kundër Viljarealit, edhe pse i njëjti kishte pësuar një lëndim serioz. Dinamo e tij sonte në “El Madrigal” do të kërkojë që të përmbys rezultatin nga ndeshja e parë në Zagreb, kur humbiste me rezultatin 1:0. “Me