Ronaldo edhe zyrtarisht pjesë e Shkëndijës së Tetovës

Shkëndija e Tetovës gjatë ditës së sotme ka prezantuar përforcimin e saj më të ri në prag të stinorir pranveror në Ligën e Parë. Fjala është për sulmuesin nga Xhamajka, 22-vjeçarin Ronaldo ëebster. Xhamajkani luan si sulmues krahu, ndërsa te Shkëndija do të luaj në formë huazimi nga rradhët e Bregallnica,

Gjest i bukur i drejtuesve të Gostivarit, 10 mln denarë për fëmijët në Palestinë

Drejtuesit e KF Gostivarit kanë bërë një gjest të jashtëzakonshëm, duke u solidarizuar me fëmijët në Palestinë, njofton "infOSport.mk". Ata, duke parë gjendjen e rënduar të popullit palestinez, në luftën jo të barabartë ndaj agresorit izraelit, kanë vendosur që të ndajnë një shumë në vlerë prej 10 milionë denarë, apo rreth

Agron Memedi, emërohet ndihmës trajner i Jeton Beqirit te Shkëndija

Stafi teknik i Shkëndijës, me kryetrajner Jeton Beqirin, është kompletuar me Agron Memedin. Ish-mbrojtësi i kuqezinjëve, tashmë disa vite i aktivizuar si trajner te shkolla e futbollit Shkëndija, edhe zyrtarisht bëhet pjesë e stafit teknik të ekipit të parë. Memedi emërohet ndihmës trajner i Jeton Beqirit, derisa tashmë është pjesë e

Konfirmohet lajmi i infOSport.mk, futbollisti i AP Brera i bashkohet Ballkanit

Sulmuesi senegalez, Pape Oumar Cisse, edhe zyrtarisht sezonin e ri do të luaj me fanellën e Ballkanit në Superligën e Kosovës. Një gjë të tillë "infOSport.mk" kishte paralajmëruar që me datë 7 janar, ndërsa tashmë është zyrtarizuar edhe nga vetë klubi kosovar, përmes faqes zyrtare në facebook. 21 vjeçari është rritur dhe

Tetovari Rihan Zeqiri vazhdon karrierën në Kosovë

Mesfushori me tipare difenzive, Rihan Zeqiri, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë sërish në futbollin kosovar, aty gjatë 6 mujorit të parë të vitit 2023, luante me skuadrën prizrenase të A&N, njofton "infOSport.mk". Zeqiri, tashmë ka zgjedhur ti bashkohet skuadrës së KF Rahovecit 1931, skuadër kjo që garon në Ligën

Ekskluzive, Vahit Murati i bashkohet Bashkimit të Kumanovës!

Vahit Murati siç mëson ekskluzivisht "infOSport.mk", në pranverë do të luaj me fanellën e Bashkimit të Kumanovës. Bëhet fjalë për një futbollistë që luan në krahun e djathtë të sulmit, ndërsa i njëjti te skuadra kumanovare transferohet nga rradhët e KF Arsimit. 23-vjeçari nga Nerashti i Tetovës, karrierën e kishte nisur

E kryer, Voska Sport bënë pazar edhe te Partizani i Tiranës!

Voska Sport nuk e ka ndërmend të ndalet në merkato. Informacione të besueshme pranë "infOSport.mk" bëjnë me dije se skuadra shqiptare nga Ohri, ka arritur marrëveshje me 19-vjeçarin Donart Ibraimi. Shkupjani e kishte nisur karrierën e tij te Rabotniçki, për të luajtur më pas edhe me Slloga Vinicën dhe Kozhuvin, ndërsa

E kryer, boshnjaku Açimoviç i bashkohet skuadrës së Voska Sport!

Voska Sport po vazhdon të jetë kampioni i transferimeve në Ligën e Parë, teksa skuadra shqiptare nga Ohri sipas informacioneve që ka siguruar "infOSport.mk", së shpejti pritet të prezantojë boshnjakun, Milosh Açimoviç. Bëhet fjalë për një sulmues të krahut të majtë, që gjithashtu mund të luaj edhe në të djathtë, ndërsa