Renditja momentale e dy skuadrave buzë liqenit në prag të ndeshjes së sotme

Struga Trim Lum për shkak paraqitjeve në Europë, këtë edicion ka zhvilluar vetëm 5 ndeshje, duke regjistruar 4 fitore dhe 1 disfatë nga AP Brera, edhe atë pas atij udhëtimi të gjatë dhe të mundimshëm që kishte në Luksemburg, ku arriti të eliminojë kampionët e atij vendi, Sëift Hesperange, që

Sot derbi shqiptarë buzë liqenit, Voska Sport mirëpret Struga Trim Lum

Me fitoren ndaj Rabotniçkit në fundjavë, ekipi i Shpëtim Duros është gati për ndeshjen e vetme të Ligës së Parë në mesjavë, ku do të kërkojë ringjitjen në tabelën e klasifikimit. Ekipi strugan do të përballet me Voska Sport, skuadër kjo që ndodhet në mjaft vështirësi, aktualisht e treta nga fundi

Super gjest nga ana e drejtuesve të Voska Sport, të hollat nga biletat e shitura i dedikohen Lulzimit që vuan nga një sëmundje e rëndë

Sot qyteti i Ohrit do të jetë protagonist i derbit midis skuadrave shqiptare nga Liqeni, Voska Sport nga Ohri dhe Struga Trim Lum nga Struga. Kjo ndeshje i takon javës së katërt në Ligën e Parë, mirëpo e njëjta për shkak paraqitjes së skuadrës strugane në garat europiane, ishte shtyrë

Krivanjeva: Të dalim fitues në derbin e parë shqiptarë të liqenit

Të mërkurën skuadra e Struga Trim Lum do të zhvillojë takimin e mbetur të javës së katërt kundër Voska Sport, rivalit nga qyteti fqinjë i Ohrit. Kjo ndeshje  duheshe të zhvillohet me datë 20 gusht, mirëpo e njëjta ishte shtyrë për shkak paraqitjes së skuadrës strugane në garat europiane. Mbrojtësi Besart

“Jam nga Kosova, me gjak shqiptari”! Albioni ua bën të qartë në Rumani: Do festoj me shqiponjë çdo gol që shënoj

Albion Rrahmani po kalon momente shumë të mira në futbollin elitar rumun, aty ku me sukses po bartë fanellën e skuadrës së Rapid Bukuresht. Ish sulmuesi i Ballkanit të Suharekës, mbrëmë realizoi dy gola në fitoren derbi kundër Kluzh, pjesë e së cilës skuadër është ish reprezentuesi i kombëtares shqiptare,

Mësoni 4 stadiumet ku do të zhvillohet Europiani U17 i vitit 2025 në Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar për moshat. UEFA ka vendosur t’i besojë FSHF-së dhe Shqipërisë mikpritjen e finaleve të Kampionatit Europian 2025 për grupmoshën U-17. Federata Shqiptare ishte një nga federatat që

Ish trajneri i kombëtares shqiptare Hafizi nuk përmbahet: “Marrim lojtarë nga Kosova e Maqedonia dhe i zëmë vendin Muçit”

Ernest Muçi po kalon momentet e tij më të mira në karrierë. Këtë sezon, sulmuesi shqiptar është një nga lojtarët kyç në radhët e Legias së Varshavës, për të cilën skuadër po shënon si në kampionat, ashtu edhe në garat europiane, përfshirë këtu edhe dy golat e fundit kundër Aston

Gjithsej të etiketuara

Suspendohet stadiumi i Bashkimit!

Komisioni i Garave pranë FFM-së në mbledhjen e sotme ka marrë vendim me të cilin fusha e KF Bashkimi 1947 Kumanovë pezullohet për zhvillimin e ndeshjeve të kampionatit dhe kupës kur është nikoqir ekipi i Bashkimit 1947 Kumanovë, mirëpo duke mos precizuar për momentin se për sa ndeshje bëhet fjalë. Lidhur

Edhe një tjetër sukses i futbollit shqiptarë, Shqipëria organizatore e finaleve të Kampionatit Europian për U17

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka miratuar sot një tjetër vendim të rëndësishëm për futbollin shqiptar. Zyra për shtyp e FSHF-së ka bërë të ditur se në mbledhje e sotme është miratuar kandidatura e Shqipërisë për të organizuar fazën finale të Kampionatit Europian për U17 në vitin 2025. Aktiviteti në fjalë zhvillohet