Radeski prezantohet te Pjunik, bashkë me të edhe ish futbollisti i Shkëndijës

Marjan Radeski edhe zyrtarisht është prezantuar te skuadra e tij e re, Pjunik nga Armenia. Futbollisti i deridjeshëm i FC Shkupit ofertën e armenëve e kishte pranuar që me datë 1 korrik, kur edhe “infOSport.mk” ju kishte njoftuar me kohë, ndërsa vetëm sot erdhi prezantimi. Bashkë me Radeskin u prezantuan edhe

Dyshja e Shkëndijës i bashkohet Vardarit!?

Këshilli Drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, gjatë ditës së sotme vendosi për kalendarin e sezonit 2020/2021 në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, ndërsa kjo tashmë ka bërë që drejtuesit e skuadrave të përveshin krahët dhe të mendojnë për përforcimet e reja, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse i

Operimi i Radeskit kalon me sukses

Marjan Radeski është operuar me sukses gjatë ditës së djeshme në një nga klinikat e Shkupit. Sulmuesi i Shkëndijës pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen e kthimit në Uells kundër Nju Seints në kuadër të raundit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve. Radeski kishte këputër ligamentet e përparme të