Rrëfimi tronditës i Emre Xhan: “Kisha kancer, Juventusi ma shpëtoi jetën”

Futbollisti turk me pasaportë gjermane, Emre Xhan,  për gjatë gjithë jetës do ti jetë mirënjohës ekipit të Juventusit, aty ku kaloi dy vite në periudhën (2018-2020), para se të kalonte te Borusia Dortmundi. 29-vjeçari së fundmi ka dhënë një rrëfim tronditës për “DAZN”, ku ka zbuluar se kishte kancer në tiroide. “U

E BUJSHME: Asllani drejt transferimit te Milani?

Kristjan Asllani u transferua me bujë te Interi në merkaton e verës, por ka gjetur pak hapësira dhe për këtë arsye mund të ndryshojë skuadër. Me Mkhitaryan dhe Brozovic si zgjedhje të Inzaghit, talenti shqiptar duhet t’i shikojë ndeshjet nga stoli dhe për këtë arsye, mund të transferohet në një ekip

Oçoa bënë mrrekulli në portë, por nuk e ndal dot Milanin që ta nis me fitore vitin 2023 (VIDEO)

Milani e ka nisur me fitore vitin 2023, pavarësisht se portieri kundërshtarë, Oçoa bënte mrrekulli në portën e Salernitanës. Milani shpërdoroi shumë raste për gol, ndërsa rezultati përfundimtarë doli të jetë 2:1 për ekipin e Piolit. Për portierin meksikan ishte kjo ndeshja debutuese në Serie A, duke bërë plotë 9 pritje

Rrahmani rinovon me Napolin, ja shifrat e reja!

Amir Rrahmani është shumë pranë rinovimit të kontratës me klubin e tij aktual, Napoli. Siç raporton “Sky Italia”, drejtuesit e skuadrës “napolitane” duhet ta zyrtarizojnë kontratën e re të futbollistit kosovar që në javën e ardhshme. Kontrata aktuale e Rrahmanit me Napolin është valide deri në vitin 2024, megjithatë paraqitjet e

Zhang në festën me ekipin “zikaltër”, Lini nga pesë euro për merkaton!

Numërimi mbrapsht tashmë ka nisur. Skuadrat e Serie A do të kthehen në fushë pas dy javësh. Një kampionat ku Interi i Inzaghit shpreson të rikuperojë, pavarësisht se Napoli duket i pakapshëm në renditje. Me -11 nga kreu, Interi po përgatitet për ndeshjen e madhe pikërisht ndaj Napolit. Klimë pozitive mes

Shkëlqeu në Botëror, Milani transferon yllin e Argjentinës!

Argjentina është fituese e Botërorit në Katar pas 36 viteve pritje, duke mundur në finalen e madhe Francën vetëm pas ekzekutimit të penalltive. Futbollistët argjentinas shkëlqyen në Botërorin e Katarit, me ç’rast disa prej tyre kanë përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian. Njëri nga lojtarët që shkëlqeu me Argjentinën në Katar, ishte

Askush si tifozët e Milanit këtë edicion, 70 mijë bileta të shitura për ndeshjen me Specian!

Milani sonte do të mirëpret Specian në “San Siro”, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 13-të në Serie A. Kualifikimi në fazën e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve ka ngritur në kulm moralin e “kuqezinjëve” që do të kërkojnë të rikthehen te fitorja edhe në kampionat pas

Milani dhe Pioli bashkë deri në vitin 2025!

Milani dhe trajneri Stefano Pioli kanë arritur marrëveshje për zgjatjen e kontratës. Trajneri italian me kontratën e re do të mbetet në “San Siro” deri qershorin e vitit 2025, shkruan “infOSport.mk”. “AC Milan është i lumtur të njoftojë se Stefano Pioli ka zgjatur kontratën e tij deri më 30 qershor 2025”, thuhet

Lajme të këqija për Interin, konfirmohet dëmtimi i Brozoviç dhe mungesa e tij nga fushat e futbollit!

Lajme aspak të mira për Interin dhe trajnerin e tyre, Simone Inzaghi. Mesfushori kroat Marselo Brozoviç do të qëndrojë për një muaj jashtë fushave të futbollit. Testet mjeksësore që mesfushori i bëri sot, konfirmuan një dëmtim të pjesshëm në kofshën e majtë. Gjendja e mesfushorit do të rivlerësohet nga stafi mjekësor