Presidenti i FIFA-s, Infantino sot viziton Shqipërinë, nesër Kosovën

Numri një i futbollit botëror, Xhianni Infantino sot do të vizitojë Shqipërinë. Presidenti i FIFA-s, fillimisht do të takohet me drejtuesit e FSHF-së dhe anëtarët e komunitetit të futbollit shqiptar. Një vizitë që përkon me festimet për 90-vjetorin e anëtarësimit të FSHF-së në FIFA, por edhe për inaugurimin e “Shtëpisë së Futbollit”,

Shqipëria e pafat, Islanda ndëshkon “kuqezinjtë” në minutën e 97-të (VIDEO)

Shqipëria e pafat. Kështu mund të përshkruajmë takimin e mbrëmshëm ndaj Islandës në kuadër të Divizionit “B” të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Kështu kombëtarja shqiptare e mbylli në vendin e tretë në grup këtë edicion të Ligës së Kombeve, ku pritshmëria ishte të fitonte grupin dhe ngjitej në Ligën

Cikalleshi: Jam i gatshëm të largohem për të mirën e kombëtares

Një ndër sulmuesit më të mirë të Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka folur pas barazimit 1:1 të “kuqezinjëve” kundër Islandës. Cikalleshi sonte mbante shiritin e kapitenit, mirëpo në fund doli të jetë i pafat, pasi skuadra e tij pësoi gol në minutën e 7-të, të kohës shtesë. “Nuk ka mundësi. Jemi

Shqipëria nuk fiton dot as me 10 lojtarë, e pëson në minutën e 97-të (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare ka zhgënjyer tifozët “kuqezi”, duke barazuar 1:1 në shtëpi përballë Islandës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi mirë për “kuqezinjtë” e Edi Rejës, ndërsa në këtë kontribuoi edhe kartoni i kuq i Gunarson të Islandës që në minutën e 11-të. Kjo bëri që Shqipëria të ndihmojë totalisht ndeshjen, ndërs në minutën

Reja vjen me 5 ndryshime në formacion për ndeshjen me Islandën

Kapiteni Elseid Hysaj dhe sulmuesi Armando Broja pritet ta nisin nga stoli ndeshjen e sotme ndaj Islandës, që njëherit do të jetë e fundit për këtë edicion në Ligën e Kombeve. Trajneri Edi Reja ka pasur në dispozicion vetëm dy ditë kohë për të përgatitur këtë takim dhe në krahasim me

Infantino të mërkurën në Tiranë do të takohet me Dukën

Numri një i futbollit botëror (FIFA), Xhiani Infantino të mërkurën do të zbarkojë në Tiranë. Sipas “RTSH”, Infantino do të zbarkojë në kryeqytetin shqiptar për të përuruar punimet e bëra në shtëpinë e futbollit shqiptar ku janë ndërtuar dy fusha me bar natyral, teksa do të takohet me presidentin e FSHF-së,

Shpresat e Maqedonisë mundin shpresat e Shqipërisë në Kroaci

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë sot në një miqësore të zhvilluar në turneun në Kroaci, ka mundur moshatarët e Shqipërisë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë doli të jetë e barabartë, me të dyja ekipet që shënuan nga një gol. Berat Kalkan në minutën e 9-të kaloi në epërsi Maqedoninë, ndërsa

Alban Bushi: Kam marrë lojtar shqiptarë dhe jo të Kosovës! Çdo shqiptarë që flet shqip është shqiptarë

Kombëtarja shrpesa e Shqipërisë e udhëhequr nga trajneri, Alban Bushi, po përgatitet për dy ndeshjet miqësore përballë Maqedonisë së Veriut dhe Kroacisë që do të zhvillohen në tokën kroate. Trajneri Bushi kërkon progresin nga djemtë e tij, teksa paralajmëron se do t’u përshtatet karakteristikave të kundërshtareve. “Do t’i përshtatemi skemës që luajnë

Shqipëria U17 e Bulkut fiton pa probleme ndaj Maqedonisë së Stanojkoviq

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 të mërkurën në “Elbasan Arena” zhvilloi edhe miqësoren e dytë ndaj Kombëtares shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe nga miqësorja e pak ditëve më parë që u zhvillua në Strugë, e që u mbyll me shifrat 3:3, këtë herë “kuqezinjtë” e rinj të drejtuar nga trajneri Ervin Bulku, shënuan

Maqedonia dhe Shqipëria U17 barazojnë në një ndeshje me 6 gola në Strugë

Ndeshja e parë miqësore midis Maqedonisë dhe Shqipërisë, të moshave deri në 17-vjeç, e zhvilluar në Srugë, është mbyllur me barazimin 3:3, njofton “infOSport.mk”. Doli të jetë kjo një ndeshje me shumë gola dhe me dy pjesë të ndryshme. Në të parën dominuan të përzgjedhurit e trajnerit Vujadin Stanojkoviq, duke